Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Jak GE Capital Bank podrazila drobné střadatele

Ještě donedávna jsem patřil k těm bláhovým idealistům, kteří se domnívají, že když si dají své peníze na vkladní knížku, nemůže se jim tam (kromě inflace) s nimi nic stát - nemusíte se o ně vůbec starat, jednoduše je v bance necháte třeba deset let ležet a pak si je i s úroky přijdete vybrat.

Ale chyba lávky! Pohrobek Agrobanky - GE Capital Bank mě teď přesvědčil o tom, že tato jednoduchá logika v tomto ústavu nemusí vůbec platit.

Navštívil jsem tuto banku před pár dny asi po roce, abych si nechal připsat úroky, a přitom se mohl pokochat, jak mi drobné penízky na vkladní knížce díky úrokům nabobtnaly, ale se zlou jsem se potázal. Banka totiž v loňském roce dočasně docela drasticky změnila podmínky pro vkladové knížky a to tak, že minimální vklad se zvýšil z (obvyklých) 50 korun na 5 tisíc. Vkladní knížka, na které oněch 5 tisíc nebylo, poté byla každý měsíc "pokutována" za to, že je na ní málo, takže místo připisování úroků byl i původní vklad těmito pokutovými poplatky neustále snižován!

Pamatujte si proto, že předtím, než někomu své peníze svěříte, podrobně se seznamte s drobnými písmenky natištěnými na konci vkladní knížky. V případě CE Capital Bank pak musíte pravidelně - nejméně 1x za měsíc - navštěvovat její pobočku, abyste mohli včas zaregistrovat případný podraz, který na vás banka připravila, a mohli podle toho zareagovat. Takový drobný detail, jakým je stonásobné zvýšení minimálního vkladu, totiž tato banka svým milovaným střadatelům oznamuje pouze tam, a rozhodně ji ani nenapadne, aby vás na to upozornili třeba dopisem.
21.08.2000
?subject=Jak GE Capital Bank podrazila drobné střadatele'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4947

© Jaromír Suchý 1999 - 2015