Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Jak v Okříškách řešíme problémy se psy

V každé malebné obci musí být klid a pořádek. A protože našim poslancům vždy leželo na srdci, aby tomu tak bylo, museli před časem řešit stížnosti těch spoluobčanů, které obtěžovali volně se potulující psi a jejich všude se povalující hovínka. Vyřešili to tak, že si vzali příklad z těch obcí, kde občanům vadí prostitutky nebo komunisté a vyhlásili okříšskou psí vyhlášku. Jestli jste si ji přečetli, musíte sami uznat, že myšlenky v ní obsažené jsou báječné - každý pes se bude pohybovat po ulici jen s náhubkem a na vodítku a jeho pán s sebou bude nosit neustále smetáček a lopatku, aby mohl po svém miláčkovi kdykoliv uklidit jeho případné produkty. Poslanci si tedy s problémem poradili bravurně.

Nikdo z nich dnes ale neví, proč se ani šest a půl roku po jejím zavedení vůbec nic nezměnilo - psi totiž po obci dál nekontrolovaně pobíhají a štěkáním straší chodce a stejně tak si na botách dál roznášíme výsledky práce jejich střev.

Na kloub se tomu pokoušel přijít průzkum veřejného mínění, organizovaný agenturou Štěk. Jeho účastníci se rozdělili na dvě hlavní skupiny:

1) ti, kteří nemají žádného psa - se domnívají, že vyhláška, jejíž dodržování nebude nikdy nikdo kontrolovat, je neúčinná a samozřejmě zcela zbytečná; za peníze, vybrané obcí jako poplatek ze psů, by se prý měl zaplatit metař, který by pravidelně procházel a čistil všechny chodníky v obci

2) ti, kteří psa vlastní, jsou přesvědčeni, že problém je v tom, že okříšští psi jsou hrozně nevzdělaní (protože neumějí číst - aby se mohli seznámit s naší vyhláškou a sami ji dodržovat, tzn. vždy při cestě na veřejnost si nasadit vodítko a náhubek apod.) a zaostalí (sami neumí ani chodit na splachovací záchod); obec by prý měla z rozpočtu vyčlenit nějaký milion na jejich vzdělávání a oni jsou prý svého psa na pravidelnou psí školní docházku ochotni laskavě uvolňovat

Věřme, že, na základě těchto zjištění, budou naši poslanci při schvalování letošního rozpočtu 11.února rozumní a vyjdou majitelům psů trochu vstříc a pár milionů na stavbu nové psí školy a její provoz přiklepnou.
31.01.1999
?subject=Jak v Okříškách řešíme problémy se psy'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
Na zasedání obecního zastupitelstva 5.října 2000 byla psí vyhláška, společně se všemi ostatními podobnými, zrušena.
16.10.2000


přístupů od 18.4.2004: 4678

© Jaromír Suchý 1999 - 2015