Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Tak kdy už ta Morava konečně zanikne?

Tak nám zase poslanci odhlasovali něco o krajských zastupitelstvech a hejtmanech a - i když teď už samozřejmě s křížkem po funuse - si také trochu zapláču.

Vzpomínám si, že jednou - před nějakými dvaceti lety - jsme jeli s dalšími spolužáky vlakem na universiádu do Bratislavy a někde u Břeclavi se s námi krátkou část cesty svezl v kupé nějaký bodrý stařík - moravský "nacionalista", jehož teoriím jsme se tehdy jenom smáli. Dozvěděli jsme se, že Morava má vlastní hymnu (to byla ta krátká pauza mezi českou a slovenskou částí), že máme vlastní stát (prý ti "oslové" uprostřed v názvu Československo) a další podobné perličky.

Dnes bude asi tento pán spokojen ještě méně, protože i o všechny tyto a podobné "vymoženosti" už jsme také přišli. A přestože si Morava tolik set let spokojeně přežívala jako relativně samostatný útvar, až naši současní svobodně zvolení poslanci a senátoři se ji na základě nějakého nepochopitelného zkratu (že by ještě šokem ze ztráty slovenské kolonie?) rozhodli smést z povrchu země - a to je asi hlavní důvod, proč musela zmizet už i z názvu nových krajů.

Nechápu, proč to všechno ale dělají tak polovičatě - když zlikvidovat, tak pořádně!
Měli by také přejmenovat některá města (Nové Město na Moravě bude doufám Nové Město v Jihlavském kraji), instituce (třebíčské Západomoravské muzeum by mělo být teď Východojihlavské), atd. atd. a především čeká na přejmenování jedna větší řeka - navrhoval bych její jméno např. přizpůsobit postupně jednotlivým lokalitám, kterými protéká, na Olomoučava, Zlíňava a Brňava.

Tak do toho, milovaní poslanci!
18.03.2000
?subject=Tak kdy už ta Morava konečně zanikne?'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
Jak jsem před 4 lety žertem navrhoval, tak skutečně došlo k přejmenování Západomoravské muzea v Třebíči - teď se jmenuje Muzeum Vysočiny.
24.2.2004


přístupů od 18.4.2004: 4264

© Jaromír Suchý 1999 - 2015