Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Slavíme, slavíme II

To, že nějaké důstojné a všeobecně respektované symboly záměrně zesměšňují anarchisti nebo televizní baviči, je ještě vcelku přijatelné, jestliže ale totéž dělají a navíc myslí naprosto vážně představitelé nějaké obce, je to už trochu nedůstojné...

Dosavadní vrchol v tomto směru se naší radnici povedl před nedávnem v souvislosti s tzv. "otevřením" našeho nového domu s pečovatelskou službou.

V pondělí 24.11.2003 se konalo jeho tzv. slavnostní otevření, přijeli na to soudruzi z kraje, aby slavnostně přestřihli pásku a nový dům tak (bez účasti veřejnosti a víceméně tajně) uvedli do provozu. V neděli 30.11. následovalo druhé slavnostní otevření DPS (jmenovalo se to ale Den otevřených dveří), opět velká sláva, opět se slavnostně přestříhavala páska, ale tentokrát už to bylo bez slavnostní hostiny.

Předpokládám, že symbol slavnostního přestříhávání pásky má představovat obdobu přerušení pupeční šňůry čerstvě narozeného dítěte: od tohoto okamžiku už si bude muset žít svým vlastním životem. Představme si analogii toho, co vymysleli naši konšelé, tzn., že se dítko narodí, po zavázaní pupeční šňůry mu ji někdo slavnostně přestřihne a popřeje novorozenci šťastný samostatný život. Až sváteční host (střihač) odejde, naše matka usoudí, že vlastně chtěla, aby pupeční šňůru přestříhával někdo jiný někdy jindy, doktoři ji proto (pupeční šňůru) dítku zase rozváží, sešijí ji a milé dítko zacpou i s placentou zpět do lůna matky, aby mohlo být za šest dnů znovu zrozeno a pupeční šňůru přestříhaval pro změnu někdo jiný. Že to je morbidní představa? Pro naši radnici asi nikoliv.

Možná pak už ale k dokonalosti scházelo jen to, aby se v dalších dnech na DPS slavnostně přestříhavala páska jednou pro shromážděné kurdské uprchlíky, další den třeba pro vězně z Valdic, popáté pro řidiče lokomotiv a autobusů, pošesté pro operátory od atomových reaktorů, atd. atd. až slavnostní desáté přestřižení pásky by mohl provést sám ředitel Muzea rekordů a kuriozit z Pelhřimova a uložit si její zbytky do depozitáře do krabice s názvem "Kocourkov existuje!".

Opravdové kouzlo nechtěného onomu vícenásobnému přestřihávání pásky pak dal ještě další vývoj. Vyšlo najevo, že v době těch bujarých oslav stavba ještě vůbec nebyla hotová a samozřejmě ani zkolaudovaná. Od "slavnostního otevření" už utekly další dva a půl měsíce a obydlená zřejmě není dodneška (usuzuji z toho, že je tam při pohledu zvenčí trochu mrtvo). To, že tak obec naprosto zbytečně přichází o zhruba padesát tisíc měsíčně za nájemné z 28 bytů a další nemalé tisíce se tam teď v zimě nutně musí protopit asi vůbec nikoho netrápí (alespoň jsem o tom nikde nezaznamenal jedinou zmínku), a tak jako vždy v podobných průšvizích za to zaručeně nikdo neodpovídá. A ani bych se nedivil, kdyby takové ztráty se suverenitou naší radnici vlastní ještě někdo klidně vydával za úspěch...
05.02.2004
?subject=Slavíme, slavíme II'>Jaromír Suchý
přístupů: 5736    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014