Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Jak dlouho bude ještě radní Ryšavý zneužívat svých funkcí?

Pan Zdeněk Ryšavý je v Okříškách radním (za ČSSD) a současně také zodpovědným redaktorem místního Zpravodaje a správcem webových stránek Okříšek. Díky těmto funkcím se dostává i k materiálům, které nejsou ještě veřejně dostupné, ale to mu asi vůbec nevadí, aby tyto informace nezneužíval v propagandistických akcích své politické strany.

Ve většině médií se hraje především o čas – snaží se, aby přinášela jakoukoliv zprávu dříve, než všechna ostatní konkurence. Představme si, že by editor novin – pojmenujme si jej třeba VOČKO - dostal v práci jako jeden ze svých úkolů připravit ke zveřejnění do zítřejšího vydání nějaký žhavě aktuální materiál (třeba jediný rozhovor, který poskytl exkluzívně VOČKU reprezentant, který právě ten den vyhrál na mistrovství světa), a onen editor by si tento rozhovor vzal a okamžitě jej zveřejnil na www stránkách své milované politické strany – tj. zveřejnil by jej tam den před tím, než by vyšel v novinách, pro které má dělat editorskou práci, aby především potěšil své milované spolustraníky a fanoušky své milované strany. Očekával bych, že majitel novin by jej samozřejmě okamžitě s ostudou vyhodil, protože editor pro svou stranu zneužil služební informace, a sotva by se (editor) obhájil tím, že součástí exkluzívního rozhovoru s olympijským vítězem "přece byla i věta, že rozhovor vyjde také zítra ve VOČKU", či "pro VOČKO je taková kopie zprávy na stránce politické strany přece bezva reklama".

Bohužel v Okříškách máme ještě dalekou cestu od Balkánu k civilizovanému světu, takže asi nepřekvapí, že tady vcelku obdobná situace dopadne jinak. Ale konkrétně...

Pan Ryšavý dostává od jednotlivých redaktorů či čtenářů Zpravodaje z Okříšek příspěvky, které mají vyjít v tištěném Zpravodaji. Při své práci editora občas narazí na něco zajímavějšího – na místní poměry "bombu" - která byla určena pro čtenáře Zpravodaje z Okříšek. Panu Ryšavému ale vůbec nepřijde divné, že občas onu bombu "vyslepičí" (zveřejní) ještě před vyjítím Zpravodaje někde úplně jinde – naposledy třeba na internetových stránkách ČSSD kraje Vysočina.

Bez ohledu na to, jaká je kvalita takové zprávy, tak čtenáři stránek ČSSD získávají naprosto exkluzívní postavení prvních příjemců informací, které byly původně byly pro někoho úplně jiného, a můžou díky tomu získat pocit, že právě tam a díky této prima straně mohou získat informace, kterou v té době ještě nikdo nemá.

V pátek 23.4.2004 se na hlavní stránce vysocina.socdem.cz jako hlavní zpráva objevuje žhavá novinka - bomba: rozhovor o vítězství v soutěži Zlatý erb

23.4.2004

Jaké však překvapení čeká čtenáře na závěr onoho textu:

23.4.2004

Jeho autorem je tedy některý ze spolupracovníků Zpravodaje z Okříšek a text teprve vyjde v čísle 2/2004 někdy na konci dubna. Samozřejmě, že by obsah Zpravodaje č.2/2004 mohl dát pan Ryšavý alespoň na obecní web Okříšek (ale jak vidět, teď tam není - je tam jen číslo 1/2004 z února)

24.4.2004

a ze stránek sociální demokracie na onen text udělat pouze odkaz. Kdo si tedy žhavě aktuální rozhovor o slavném vítězství ve Zlatém erbu chce přečíst, najde jej jen na stránkách soc-dem. A komu se tam nechce, ten ať si pěkně počká na konec dubna...

Kdybych neznal poměry v Okříškách, tak bych se mohl ptát, jak je možné, že radní Ryšavý může takhle beztrestně zneužívat své funkce a přístupu k neveřejným informacím. Protože už vím, jak to tady chodí, znám i odpověď: co jiného bychom mohli čekat od naší místní "Národní fronty", než nekonečnou toleranci k prohřeškům jejích vůdců.
24.04.2004
?subject=Jak dlouho bude ještě radní Ryšavý zneužívat svých funkcí?'>Jaromír Suchý


Související odkazy:
Rozhovor o webové stránce Okříšek na serveru ČSSD


přístupů: 6231    diskusních příspěvků: 17    poslední: 10.05.2004 21:10:13


© Jaromír Suchý 1999 - 2014