Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Ještě drobnost ke krajským volbám

Je sice už po volbách, ale i tak by bylo dobré nezapomínat na drobné "podpásovky", které nám dva kandidující krajští lídři, reprezentující současné vládní strany, provedli.

Na začátku tohoto roku dostala každá domácnost na Vysočině do schránek následující reklamu:Přestože kraj je v provozu již 4 roky, nevzpomínám si, že by nám i někdy předtím takhle "z kraje" individuálně lístkem popřávali k Novému roku. Trošku mě tehdy překvapilo, že když už je to pozdrav za kraj Vysočina, proč není na lístku něco neutrálního (třeba vysílač Javořice, malebné lesní zátiší či zasněžené rekreační letovisko), a když už tam musí být lidé, tak proč tam není zachyceno s dětičkami všech 45 zastupitelů, či alespoň rada kraje, ale jenom pan hejtman – vzhledem k poměrně široké krajské koalici mají přece skoro všichni zastupitelé a radní svoji nepopiratelnou zásluhu na tom, jak na tom náš kraj právě je – ale záhy jsem na podobné otázky pozapomněl. Vzpomněl jsem si opět až teď, když jsme dostali krajské předvolební pozdravy od KDU-ČSL,

volební leták KDU-ČSL 2004

volební leták KDU-ČSL 2004

které obsahují obdobný hlavní motiv jako novoroční přání Kraje Vysočina - pan Dohnal se svým děťátkem - a začíná to být všechno jasnější: pan hejtman (volební lídr KDU-ČSL) si holt udělal volební reklamu na sebe a KDU-ČSL už v lednu, ovšem vsadím se, že tehdy to vůbec nebylo za jeho (či KDU-ČSL), ale za krajské peníze. Tak se to musí dělat!

Obdobný je i případ jiného lídra – shodou okolností také z vládní strany - z ČSSD. Její volební kampaň pro změnu nesponzoroval kraj, ale VZP.

Vladimír Novotný

Manažer sociální demokracie pan Novotný si nejspíš na vlastní kůži nikdy nevyzkoušel nic jiného, než sladký život byrokrata, a tak si ani nedovede představit, jak to už ve většině soukromých firem u nás chodí – tedy že jsou zaměstnanci zvyklí pracovat víceméně naplno celých 8 hodin a ještě si toho zatraceně váží, protože už není žádná legrace vůbec nějakou slušnou práci sehnat. Rozhodně si nikdo, kdo je zaměstnán v jakékoliv soukromé firmě, nedovolí to, co pan Novotný v pobočce VZP pro okres Žďár nad Sázavou – tedy změnit na 3/4 roku svou služební kancelář za buňku krajské volební kampaně ČSSD a svůj pracovní čas, svůj služební počítač a svůj služební telefon či mobil dát k dispozici příznivcům ČSSD, popř. zájemcům o její činnost (vycházím z toho, že všechny kontakty, které měl uvedeny pan Novotný na své oficiální webové předvolební stránce, směřovaly od začátku roku výhradně na jeho pracoviště ve VZP). Samozřejmě, že kdyby se něco podobného stalo u soukromníka, může to být každému úplně jedno, protože by tím ČSSD poškodila jenom jeho. I když jsou to možná v těch stamiliardách, utopených ve zdravotnictví, náklady na první pohled zanedbatelné, jde tady ale především o  princip – že si takhle ČSSD a pan Novotný dělali volební kampaň i za peníze, které nám stát sebral na zdravotním pojištění.

Na moje výtky, že není zrovna hezké zneužívat třeba služební email a telefony VZP ve volební kampani, mi pan Novotný nejprve odpověděl, že si volební emaily nevyřizuje v práci, ale doma na svém soukromém počítači přes soukromé připojení k internetu (šlo konkrétně o emailovou adresu vladimir.novotny@op84.vzp.cz), ale poté mu zřejmě došlo, že to by bylo ještě horší (docela "veselá" je jistě představa, že by se při "domácím" stahování pošty z této emailové adresy mohla na jeho soukromém počítači ocitnout jen tak mimochodem i nějaká důvěrná data o pojištěncích či podnikání VZP, a tato data by pak opět jen tak mimochodem třeba nějaký hloupý virus mohl emailem rozeslal do všech světových stran). Za skromný úspěch můžu tedy považovat, že pan Novotný na svou kontaktní volební stránku nakonec umístil jiný email na serveru Quick (přiznám se ale, že nechápu, proč takovou jednoduchou věc, jako je osobní emailová adresa - která je víceméně zadarmo - není schopná ČSSD a asi ani žádné ostatní politické strany zřídit ve své vlastní doméně - např. jméno.příjmení@socdem.cz - úplně všem svým členům i případným příznivcům – dělali by jí tím přece všude propagaci – a takhle pan Novotný dělá jen reklamu polostátnímu molochu Telecomu), nicméně oba služební telefony (a tudíž jistě ani služební čas) nepřestal zřejmě pro volební kampaň zneužívat nikdy.

Kromě podpory volební kampaně ČSSD na Vysočině tu ale jen tak mimochodem zůstává nezodpovězena jedna docela citlivá otázka: jakpak má asi VZP zabezpečena data svých klientů a obchodních partnerů, když si zřejmě kdekdo z jejich zaměstnanců může služební emaily vyřizovat i doma na soukromých počítačích, kde s nimi s velkou pravděpodobností může přijít do styku i někdo nepovolaný?
07.11.2004
?subject=Ještě drobnost ke krajským volbám'>Jaromír Suchý


přístupů: 5514    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014