Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Smlouva s Obcí Okříšky má asi hodnotu použitého toaletního papíru

Bez ohledu na to, jestli byla uzavřena jen podáním ruky, písemně či krví, je smlouva něco svým způsobem posvátného a už od dob římského práva je její dodržování i součástí principů fungování naší evropské civilizace.

Okolnosti, týkající se jejich obsahu, se přirozeně časem mohou měnit, ale když má jedna ze smluvních stran pocit, že už pro ni není stávající dohoda výhodná, může navrhnout protistraně nové jednání, jehož výsledkem bývá změna smlouvy původní (např. formou oboustranně přijatelného dodatku), anebo nespokojená strana smlouvu jednostranně vypoví. Tak to alespoň chodí mezi slušnými lidmi.

Mezi ně ale sotva můžu zařadit většinu našich zastupitelů. Přestože nikdo z nich neměl na jejich zasedání 10.2.2005 k dispozici text smluv, které uzavřela Obec Okříšky s 426 uživateli místních rozvodů kabelové televize, a přestože zastupitelé neměli k dispozici dokonce ani reálná čísla o nákladech a příjmech kabelovky (vydání na její provoz jsou totiž společná i s poskytováním internetu, ale v uváděných příjmech vůbec nebyly zisky za provoz internetu přes kabelovou televizi zahrnuty), rozhodli se zdražit její příjem. S uživateli uzavřená smlouva přitom uvádí naprosto konkrétní částku v Kč měsíčně a nikde v ní občané při podpisu neodsouhlasili, že by o změně poplatku mohlo svévolně rozhodovat zastupitelstvo obce. Jediný korektní způsob zdražení by tedy byl, kdyby se všemi uživateli KTV obec podepsala dodatek smlouvy o zvýšení ceny, se kterým by všichni museli souhlasit. Otázka samozřejmě je, co by se stalo, kdyby to někdo odmítl (navíc, když už většinou všichni své staré TV antény vyhodili) – ale takovými "prkotinami" se naše "vrchnost" vůbec nezabývala, protože se bláhově domnívá, že je to stejné jako např. s odpady, kde si poplatky za jejich likvidaci mohou obce svévolně stanovovat už ze zákona.

Anebo je to ještě trošičku jinak? Možná bych neměl zastupitelům pořád jenom nadávat, ale spíše je někdy raději soucitně politovat. Třeba za nic nemohou, protože je při hlasování opět jen nějak pomocí svého mimořádného fluida šikovně zhypnotizoval (tj. zkulovizoval) náš pan starosta. Nemohu se totiž často zbavit dojmu, že spíše, než civilizované lidi při plném vědomí, připomínají na zasedáních zastupitelstva převážně příslušníky primitivních kmenů, se kterými si jejich šaman může v transu pomocí svých čar a kouzel dělat, co se mu zamane.
07.03.2005
?subject=Smlouva s Obcí Okříšky má asi hodnotu použitého toaletního papíru'>Jaromír Suchý


přístupů: 6065    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014