Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Omyl pana doktora Velce

Blíží se konec školního roku a ten bude s velkou pravděpodobností opět provázen místním "dobrým lidovým zvykem": absolventi 9.tříd se tady zpravidla loučí se svou základní devítiletou školou tak, že se společně ožerou. Často společně se svými učiteli.

Ředitel školy PaeDr. Jaromír Velc (pro méně znalé – dříve mj. dlouholetý velitel místní bojůvky Národní fronty a nyní jeden z posledních totalitních kádrů ve vedoucí veřejné funkci) má pro tuto tradici svérázné alibi: prý "po předání posledního vysvědčení už žáci přestávají být žáky školy" a škola proto s jejich chováním nemá nic společného.

Ve skutečnosti je to ale jinak: žáci 9. tříd totiž nepřestávají být žáky základní školy předáním vysvědčení, jak se pan ředitel mylně domnívá, ale až 31.srpna! Pokud by tomu tak nebylo, museli by všichni 15-ti letí po předání vysvědčení z 9. třídy buďto obratem nastoupit někam do práce anebo se nechat přes prázdniny zaregistrovat na úřadech práce coby nezaměstnaní. Někdo totiž za ně ony dva měsíce prázdnin musí platit sociální a zdravotní pojištění! Pokud tedy pan doktor Velc nechce dobrovolně za všechny vycházející žáky ony dva měsíce daně ve formě sociálního a zdravotního pojištění platit namísto státu sám ze svého, měl by k jejich chování až do konce srpna přistupovat daleko zodpovědněji, než dosud. Otázka je, jestli toho je ale vůbec schopen, když se mu to za desítky let předchozího ředitelování nepodařilo.
26.06.2005
?subject=Omyl pana doktora Velce'>Jaromír Suchý


přístupů: 6215    diskusních příspěvků: 3    poslední: 24.08.2005 18:49:36


© Jaromír Suchý 1999 - 2014