Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Česká strana sociálně diktátorská?

Sociální demokracie má docela pech na lidi, které od nás z Vysočiny vysílá do vysoké politiky. K Ropákovi Schlingovi, lázeňském sběrači dotací Zgarbovi a "pěti v českých na stole" Doleželovi přibyli minulý týden kvůli korupci podezřelí další, pracující na ministerstvu dopravy. Podezření z korupce je sice nepříjemná věc, ale poslední případ ukazuje na něco mnohem nebezpečnějšího - že totiž v naší nejsilnější vládní straně už asi nefungují ani základní demokratické principy.

Už v pátek 10.3. vydala ČSSD tiskovou zprávu, ve které vyzvala krajskou organizaci na Vysočině, ať "jedná o ukončení členství" dvou podezřelých - přeloženo do praktické češtiny - ať se jich co nejrychleji zbaví.

V pondělí 13.3. citovali celý den ve zprávách premiéra Paroubka: "Ti lidé zklamali morálně, politicky, jsou pro mě naprosto nepřijatelní, v sociální demokracii skončí."

Krajský tajemník ČSSD Z. Ryšavý k tomu v pondělí 13.3. řekl ve zprávách televize Nova (lze zatím najít v archivu Televizních novin): "Pokud tak rozhodne místní organizace, tak může ve středu ukončit členství panu Lázničkovi v sociální demokracii. Paní Schwarzová do jednoho až dvou týdnů by také měla mít ukončené členství".

Jim všem asi dočista uniklo, že už ale nežijeme v dobách komunismu, kdy partajní vrchnost rozhodla a nemusela se ohlížet vůbec na nic a všichni museli poslouchat jako ovce.

Na internetových stránkách ČSSD jsou k dispozici její (doufám platné) stanovy, ze kterých vyplývá, že vyloučit člena není jen tak a jsou pro to přesná pravidla. Protože nepředpokládám, že by oni dva např. shodou okolností dlouhodobě nezaplatili členské příspěvky, kandidovali za jinou stranu, porušovali stanovy anebo záměrně vystupovali proti volebnímu programu ČSSD, přichází v úvahu již jen možnost, že by byli vyloučeni za pravomocné odsouzení za trestný čin. Nic takového ale dosud nenastalo! Třebaže jsou oba členové ČSSD pár dní ve vazbě, pravomocně odsouzeni nebyli a při známé aktivitě našich soudů to jistě hned tak ani nebude. Navíc i v případě svého vyloučení místní organizací se ještě stejně mohou v této věci podle stanov odvolat k okresní konferenci (a mají na to čas jeden měsíc!), v případě členky ÚVV dokonce ke sjezdu. Jestliže tedy už teď premiér Paroubek ví, že oba ve straně skončí, a pan Ryšavý ví i to, že to bude do jednoho až dvou týdnů, může to být jedině tím, že stanovy své strany buď neznají, nebo je odmítají respektovat.

Jediný, kdo si zachoval alespoň částečnou soudnost, tak byl krajský předseda ČSSD Novotný, který v sobotu v rozhlase řekl:

"Pokud se obvinění prokáží jako pravdivá, pak v sociální demokracii nemají co dělat", říká Vladimír Novotný z místní organizace ve Žďáře nad Sázavou. "Je potřeba počkat na šetření policie a potom se teprve uvidí, zda došlo skutečně ke skutkům, z nichž jsou obviněni," dodává Novotný.,
nicméně i on se v tom podstatném mýlí. Šetření policie je jen polovina - je potřeba si počkat na rozhodnutí soudu! (Mám ještě v živé paměti, jak se o řediteli Červeného kříže v Třebíči rozšířily fámy, jak "rozkradl" charitní peníze, odevšad jej vyloučili, ale nakonec mu vůbec nic špatného neprokázali - to už bylo ale pozdě, když mu tím totálně zničili život. A co teprve takový Yekta Uzunoglu.)

Jestliže tedy teď premiér Paroubek a celá řada jeho blízkých svými vystoupeními dávají jasně najevo, že odmítají respektovat stanovy vlastní strany, protože se jim to zrovna v tuto chvíli moc nehodí, dávají tím jasně najevo, že se cítí ve své straně neomezenými diktátory, kteří nemusí brát ohled na nic. Potom by ale v zájmu zachování korektnosti vůči voličům měla sociální demokracie požádat ministerstvo vnitra o drobnou změnu svého názvu na Česká strana sociálně diktátorská.

Naštěstí se ale i v této straně najdou lidé se smyslem pro ctění pravidel: podle včerejších novin Vysočina místní organizace ve Velkém Meziříčí dosud neukončila členství ani Zdeňku Doleželovi, z čehož usuzuji, že se i v případě pana Lázničky dnes při svém rozhodování mohou zachovat obdobně.
15.03.2006
?subject=Česká strana sociálně diktátorská?'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
Takže jej 18.3. nakonec opravdu vyloučili a opravdu v rozporu se stanovami, protože předsedou místní organizace ve Velkém Meziříčí udávaný důvod, že by stranu "poškozoval před volbami" ve stanovách jako možný důvod vyloučení není. Tuto stranu před volbami mnohem více poškozuje každodenní práce jejich ministrů, poslanců a zastupitelů. Už jste někdy četli o práci ČSSD na stránkách Volební fakta?
přístupů: 5751    diskusních příspěvků: 8    poslední: 21.03.2006 19:42:03


© Jaromír Suchý 1999 - 2014