Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Na radnici v Okříškách neumí načasovat už ani aprílové žerty

Už jsem si zvykl, že tradice či symboly nejsou zrovna silnou stránkou naší radnice. Jako památeční Stromy republiky se tady sází smrčky nebo borovice, oslavy založení republiky 28.října slaví pionýři v lampiónových průvodech a stavbu, postavenou v roce 1978 bolševiky na počest 10.výročí ruské okupace, na radnici stále ze setrvačnosti nazývají památníkem osvobození. A tento víkend náš starosta opět "zabodoval" - nechtěně prozradil, že vůbec netuší, že Aprílem se lidé vyvádějí z míry 1.dubna a ne až týden poté...

Přečtěte si také aprílový žertík, kterým nás pan starosta chtěl obšťastnit v sobotu 7.4. (je kouzelné, že se kvůli takové ptákovině vydal v sobotu do práce). Text začíná:

Fakt, že zastupitelstvo a obecní úřad v Okříškách jsou pod důslednou veřejnou kontrolou nelze zpochybnit. Je tomu tak dobře ...

Je to asi vůbec poprvé v historii, co pan starosta napsal něco v tom smyslu, že nějaká kontrola je k něčemu dobrá. Vzhledem ke všem předchozím krokům za jeho "doživotního" starostování to však opravdu nelze brát jinak, než jako nepříliš povedený aprílový vtip.

Pan starosta dosud totiž systematicky likvidoval jakoukoliv kontrolu na radnici. Tu vnitřní tím, že si do kontrolního výboru zastupitelstva v poslední době dosazuje své nejvěrnější třešničkovité kamarádíčky, kteří se mu za těch pár stovek měsíčně za občasné vysedávání nad kafíčkem na radnici odměňují tím, že např. za celé minulé 4-leté volební období zřejmě neprovedli ani jednu jedinou kontrolu – alespoň tedy na naší radnici o tom neexistuje jakýkoliv doklad (např. protokol o kontrole, usnesení kontrolního výboru apod.) Není divu, že za tu "vzornou" práci byli všichni zvoleni do kontrolního výboru znovu.

A stejně jako se mu podařilo paralyzovat vnitřní kontrolu, úspěšně dosud likvidoval i tu vnější. Společně s využíváním všech obecních médií i s klikou svých spřízněných fandů (nemyslím, že by např. psal úplně sám všechny ty nechutné anonymy, které postihnou asi každého, kdo se tady nad něčím z činnosti naší radnice veřejně pozastaví) neustále uráží a zesměšňuje kohokoliv si zamane, s oblibou sabotuje poskytování informací o činnosti radnice, na které mají občané nárok atd. atd. Prostě dokonalé "kdo nejde s námi jde proti nám" jak za "starého dobrého" Stalina. Snad vrcholným projevem tohoto jeho xenofobního křupanství bylo, když onehdá doporučoval všem, komu se něco na činnosti naší radnice nelíbí, aby se z Okříšek raději odstěhovali.

Pikantním aprílovým žertíkem je i onen samotný dopis z ministerstva vnitra, na který se pan starosta ve svém samolibém chvalozpěvu odvolává:

dopis z MV

Pokud tedy byla podzimní volba starosty, místostarostky i radních jednomyslná, jak se z ministerstva dozvídáme, tak určitě stoprocentně platí i všechny ty ostatní bláboly, které úředníčci vyplodili, jakože je normální a v pořádku, když předseda volební komise kandiduje ve volbách, které sám řídí, nebo že je normální, když zastupitelstvo dává úkoly svým členům, přestože jsou takové úkoly naprosto nevymahatelné. A samozřejmě - jak to shrnuje pan starosta - "Ustavující schůze zastupitelstva proběhla v souladu se zákonem". Samozřejmě je k tomu ale potřeba dodat to nejdůležitější, tedy výkřik Apríl!

Co mám asi pan starosta vymyslí na Apríla příští rok? Že by třeba něco o tom, jak je tady úřad pro občany? Anebo pohádku o tom, jak nám nějací hodní frankenštajni něco skvělého přinesou a nebude nás to vůbec nic stát?
10.04.2007
?subject=Na radnici v Okříškách neumí načasovat už ani aprílové žerty'>Jaromír Suchý


přístupů: 5402    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014