Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Prezidentská kampaň anebo chvála vypatlanosti?

Při čtení dnešních zpráv o ostudě Milana Baroše ve Francii jsem si hned vzpomněl na úvahu pana Ryšavého "Klausův výrok o vypatlanosti", která vyšla před týdnem v reginoální příloze MF Dnes pod titulkem Jak to vidí.

Napřed si tedy přečtete onen text přímo z osobních stránek pana Ryšavého.

Do voleb našeho prezidenta schází zhruba 10 měsíců a tak mě napadlo, že se pan Ryšavý možná rozhodl zahájit tvrdou "prezidentskou" kampaň už teď. Chce si to asi trochu užít, protože neví, jestli ČSSD vůbec tou dobou ještě bude existovat nebo ji mezitím advokát Altner zbaští i s chlupama. Protože ale sociální demokracie zatím žádného prezidentského kandidáta nemá (aby jej mohl chválit), rozhodl se tedy prozatím preventivně alespoň útočit na kandidáta konkurenčních stran (ODS, KDU-ČSL a KSČM) Václava Klause.

Není to jednoduché, protože V. Klaus ve své funkci (s výjimkou trochu netolerantních názorů na homosexuály, bagatelizování důsledků globálního oteplování a kamarádíčkování se s prezidenty autoritářských postsovětských republik) zatím moc chyb neudělal a těší se mezi občany obrovské popularitě. Pan Ryšavý proto přišel s originální taktikou - když nenajdu nic proti stávajícímu prezidentovi, nakydám špínu alespoň na jeho syna, protože když je odporné jablko, je jistě špatný i strom od kterého nespadlo daleko.

Tentokrát ale docela přestřelil a incident M.Baroše to jen potvrdil – konstatování, že vypatlanost k fotbalu "tak nějak" patří, totiž není projevem žádné intelektuálské povýšenosti, ale realitou, kterou nevidí jenom ten, kdo má klapky na očích.

I když slovo vypatlanost není spisovné, aby se dala jeho definice najít v nějakém slovníku, předpokládám, že se shodneme na tom, že jde o průvodní jev jistého deficitu inteligence. A dá se jinak, než vypatlaností, označit to, že ve fotbale až příliš často někomu prokopnou hlavu, přetrhnou šlachu, zlomí nohu, ruku, natrhnou slezinu, že zápasy tradičních rivalů zpravidla doprovázejí celodenní manévry policejních těžkooděnců a zdemolované stadióny a vlaky, že jsou zápasy kupovány za vaničky kapříků, že kluby musí platit vysoké pokuty za hulvátské a rasistické chování svých fanoušků, atd. atd.? Že by o tom pan Ryšavý skutečně nikdy nic nečetl ani neslyšel?

Tak bojujte, pane Ryšavý, bojujte proti Václavu Klausovi... Ale příště to chce asi nějakou jinou zbraň anebo si na něm vyberte jiný terč. Co třeba něco z toho, co jsem zmínil v závorce kousek výše?
20.04.2007
?subject=Prezidentská kampaň anebo chvála vypatlanosti?'>Jaromír Suchý
přístupů: 4831    diskusních příspěvků: 5    poslední: 22.04.2007 22:14:47


© Jaromír Suchý 1999 - 2014