Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Okříšská radnice opět "zabodovala"

Snaha bagatelizovat problémy je dlouhodobě běžnou metodou práce naší radnice a její PR úderky, v případě prapodivného pronájmu obecního majetku firmě Yashica už to ale přece jenom trošku přehnali...

Jak už jsem tady psal dříve, firma Yashica s.r.o. z Třebíče má v Okříškách umístěno 18 reklamních panelů, ale smlouvu má pouze na tři, navíc ona smlouva je zřejmě od začátku neplatná, protože nebyl před jejím přijetím zveřejněn záměr ony reklamní plochy pronajmout, jak to striktně vyžaduje zákon o obcích.

O neplatnosti smlouvy však může rozhodnout jedině soud a zřejmě jediný (kromě jejích účastníků), kdo může platnost oné smlouvy u soudu napadnout, je ministerstvo vnitra. Požádal jsem je tedy na konci dubna o to, aby tak učinili.

Ministerstvo požádalo 10.května náš obecní úřad o dodání podkladů k dané věci a náš úřad jim 21.5. odpověděl – z odpovědi cituji alespoň:Mezitím totiž došlo 17.5. k projednání věci na obecní radě. Radním konečně došlo, že smlouva je špatná a tak svým usnesením č. 254-16/12/07rozhodli o tom, že se musí rychle přepracovat a jak je výše uvedeno, slíbili to i ministerským úředníkům.

Ti se s tím spokojili a v  odpovědi mi jenom překopírovali stanovisko našeho obecního úřadu.

Korunu tomu všemu ovšem nasadil radní Ryšavý. Místo toho, aby mi poděkoval, že jsem jim opět pomohl odstranit další nedbalost v jejich práci (tj., že až na základě mého podnětu ministerstvu došlo k tomu, že musí smlouvu, která je v rozporu se zákonem, přepracovat), snaží se naopak z toho všeho ještě vytlouct nějaký politický kapitál: na internetových stránkách obce totiž vše interpretoval zcela obráceně - tak,že ministerstvo vnitra usoudilo, že smlouva je víceméně v pořádku a nic zvláštního se neděje.

Jediný důvod to snad může mít v tom, že by čtenářům obecních internetových stránek nejspíš rád vyslal poselství: přece nebudete věřit někomu, kdo kvůli nepodstatným drobnostem svými připomínkami jenom komplikuje život našim úředníkům? Soudě podle reakcí členů jeho širokého anonymního fanklubu v diskuzním fóru na oněch stránkách tomu skutečně asi i nejeden čtenář naletěl. A administrátora fóra pana Ryšavého samozřejmě ani nenapadne, aby tam všechny ony anonymní osobní urážky smazal - naopak se teď nejspíš tetelí blahem jak je úspěšný, protože přesně něco takového byl nejspíš hlavní cíl jeho snahy.

No, na takovýto způsob jednání tedy musí mít někdo zatraceně silný žaludek.
21.06.2007
?subject=Okříšská radnice opět "zabodovala"'>Jaromír Suchý


přístupů: 5335    diskusních příspěvků: 1    poslední: 23.03.2009 09:15:51


© Jaromír Suchý 1999 - 2014