Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Vánoční dárek našim politikům

Vyrábím teď zrovna vánoční dárky pro příbuzné a kamarády a tak mě napadlo (na rozloučení s "vysokou" politikou v Republikové radě Strany zelených, kde mi po dvou letech skončil mandát a už jej nebudu obhajovat) dát dárek i všem (teď už jen bývalým) kolegům politikům ze všech stran na všech úrovních - jistou formu politikovy "krabičky poslední záchrany" pro případ, že se někdy dostanou do úzkých při rozhovoru s médii, občany či opozičními politiky.

Práce politiků je opravdu docela nevděčná - nikdy se nezavděčíte všem, vždy se v nečekanou chvíli najde nějaký frustrovaný novinář nebo nespokojený občan, který na vás vybafne s dotěrnou otázkou nebo nepříjemným problémem. Politik ale nemůže novináře nebo občana poslat do háje, ani nemůže mlčet, protože by vypadal, že je hloupý a neumí na otázku odpovědět – všichni politici jsou přece odborníci na všechno a tak reagovat musí hned. A protože se většinou stává, že o problému vůbec nic neví, musí hlavně mluvit a mluvit, ale tak, aby vůbec nic konkrétního neřekli.

Slovníček, který následuje, obsahuje jen jakousi "slovní vatu", která vystačí na většinu projevu - je však třeba ji alespoň občas doplnit i něčím jiným. Osvědčuje se např. nápad Jiřího Paroubka používat naprosto zbytečně místo češtiny co nejvíce cizích slov, hlavně takových, které se v běžné mluvě "obyčejných lidí" příliš nevyskytují (exkluze, redundantní, atd.) - tím se dá skvěle dosáhnout dojmu větší důležitosti projevu.

Samozřejmě uvítám každého dobrovolníka, který mi slovník pro politiky pomůže průběžně doplňovat (např. prostřednictvím diskuzního fóra k tomuto textu) - pomozte našim politikům, aby nám přinášeli radost!
20.12.2007
?subject=Vánoční dárek našim politikům'>Jaromír Suchý


přístupů: 5066    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014