Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Skvělá zpráva pro Okříšky - máme namířeno do České knihy rekordů!

Radnice v Okříškách se snaží všemožně zviditelňovat naši vesničku a protože toho mají na bedrech moc (radní Zdeněk Ryšavý se kvůli práci v zastupitelstvu kraje už dokonce vzdal i řízení Zpravodaje z Okříšek), rozhodl jsem se jim nezištně pomoci – zaslal jsem do agentury Dobrý den v Pelhřimově dotaz, zda by se naši zastupitelé nemohli dostat do jejich evidence českých rekordů a kuriozit. A představte si tu radost - mohli!!!

O unikátním hlasování zastupitelstva Okříšek 25.října 2007 jsem tady už nedávno psal. A protože to považuji za takovou kuriozitu, kterou určitě nikde jinde nemají, zkusil jsem se zeptat a napsal do agentury Dobrý den v Pelhřimově, jestli by se tím naši zastupitelé nemohli zapsat do historie českých kuriozit:

Dobrý den,
i když to formálně nesplňuje některá ze stanovených pravidel pro zařazení mezi rekordy a kuriozity, přesto bych měl zájem, aby se tam dostal jeden nový a doufám, že originální.
Vysvětlím Vám svůj návrh:
V (zcela nové) kategorii "nejkurióznější hlasování obecního zastupitelstva" bych rád nominoval své zastupitele městyse Okříšky, kteří na svém jednání dne 25.10.2007 v rámci 10.bodu jednání několik hodin jednali o usnesení o možnosti zařadit do územního plánu městyse obchvat Okříšek. Cituji z oficiálního zápisu - viz na http://www.okrisky.cz/soubory/10977/071025%2Dvii.doc (je to na straně 16 zápisu)
-----------------
Další návrh na doplnění usnesení:
Zastupitelstvo městyse doplní územní plán o variantu obchvatu.
Hlasování: pro – 0, proti – 0, zdrželi se – 15 – návrh nebyl schválen.
-----------------
tolik citace...
Ještě jsem totiž nikdy neslyšel o tom, že by se někdy někde jednomyslně úplně všichni zastupitelé jednotně zdrželi hlasování, navíc v asi nejklíčovější věci za celé své volební období, která může zásadně kladně ovlivnit životního prostředí u nás.
Zápis byl ověřen dvěma ověřovateli, takže je oficiální, na radnici v Okříškách navíc existuje i oficiální videonahrávka tohoto jednání.

Byl bych rád, kdyby se náš rekord do seznamu kuriozit dostal - napište mi prosím, kolik by zařazení na něj případně stálo.


A před Vánocemi mi z adresy raf[zavinac]dobryden.cz přišla odpověď: (odkazy na přílohy jsou na konci textu)

Vážený pane, zdravím Vás z Pelhřimova - města rekordů. V příloze najdete podmínky evidence rekordů naší agenturou. Váš návrh má fór. Potřebovali bychom průkazný materiál o popisované skutečnosti. Možná nejlépe zápis ze zastupitelstva podepsaný všemi zastupiteli a čestné prohlášení starosty.
Dobrá by byla také ilustrační fotografie zastupitelů se zdviženýma rukama...
Registraci kuriózního hlasování objednejte v případě Vašeho zájmu dle další z příloh a do dopisu vložte požadované materiály. Cenu registrace navrhuji v tomto případě snížit na 2 000,- Kč ( faktura po registraci ). Ke všem rekordním pokusům vysíláme naše rozhodčí, ale tady už by to bylo s křížkem po hlasování... Děkujeme za zprávu a těšíme se na případný nový zápis do České databanky rekordů. Jednotlivým zastupitelům navíc umíme nabídnout Českou knihu rekordů, ve které bude Vaše kolektivní zdržení se hlasování včetně jednotlivých jmen zapsáno. Dobré dny v roce 2008 a klidné Vánoce přeje Luboš Rafaj

Pokud by k zařazení rozhodnutí zastupitelů Okříšek z 25.10.2007 do České knihy rekordů skutečně došlo, byl by to po všech stránkách přelomový počin v činnosti agentury Dobrý den a jím registrovaných rekordů. Dosud byli mezi rekordmany zařazováni především ti, kdo něco umí a museli se na svůj rekordní pokus zodpovědně připravovat. V tomto případě by byl ale zřejmě vůbec poprvé přesně naopak oceněn někdo za to, že něco vůbec neumí (v tomto případě že si nikdo z 15 našich zastupitelů ani po tříhodinovém jednání nebyl schopen vytvořit vlastní názor na navržené usnesení). Pokud by to takhle šlo dál, mohlo by se pak snadno stát, že příště např. někdo přihlásí své žáky – deváťáky ze ZŠ, že vůbec nikdo z celé třídy nedokáže v 15 letech sečítat zlomky, majitel vinného sklípku se zaregistruje, že všechno víno v jeho sudech je odporné a páchne octem, firma, vyrábějící elektrospotřebiče si nechá úředně posvětit, že všechny její lampičky nesplňují normy, probíjejí na kostru a jsou životu nebezpečné, výrobce masových konzerv bude pyšný na to, že botulotoxiny, které do nich přidává, dokáží nafouknout plechovku až na dvojnásobný objem atd. atd.

Díky počinu našich zastupitelů se tak možná máme ještě nač těšit...
31.12.2007
?subject=Skvělá zpráva pro Okříšky - máme namířeno do České knihy rekordů!'>Jaromír Suchý
přístupů: 5460    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014