Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Podrobné výsledky sčítání dopravy

Nemají to jednoduché ti naši radní – někteří jsou zahlceni starostmi o to, aby si co nejdříve přesunuli svá pohodlná křesílka co nejblíže k místnímu prasečáku a kravínům, a nejvykutálenější z nich nejspíš inspirován budoucími sousedy z touhy po hlubokém a plném korýtku dokonce úspěšně kolaboruje s komunisty na hejtmanství Vysočiny. Není tedy divu, že při těch svých blažených orgazmech zapomínají i na spoustu svých slibů – byť u těch, jejichž splnění by jim zabralo jen pár minut, je to poněkud trapné.

Ale chápu, že když kvůli neodolatelnému aroma prasat či opojení vlastní mocí někdo nedokáže už myslet na nic jiného, je to svým způsobem politováníhodný narkoman - udělám proto dobrý skutek a alespoň částečně splním jeden planý slib našeho pana starosty za něj...

Nejprve si tedy zopakujme:
11.června 2008 probíhá v Okříškách podrobné sčítání dopravy, kdy se zapisovaly i SPZ vozidel, abychom se dozvěděli, odkud kam se nejvíce jezdí.
17.června 2008 jsou zveřejněny první výsledky sčítání dopravy na stránkách okrisky.cz i v regionálním tisku - současně přitom starosta slibuje, žesamozřejmě budeme seznámeni i s detaily.

Ale utekl červen, červenec, srpen, září, říjen, polovina listopadu a ono pořád nic - ale pan starosta vlastně ani nelhal, vždyť vůbec neslíbil, kdy konkrétně nás s podrobnými výsledky chce seznámit - slíbil jen "samozřejmě", což může být interpretováno jakkoliv - že to "samozřejmě" nebude nikdy nebo že to "samozřejmě" může být v roce 2012. Anebo také, že s tím "samozřejmě" budou seznámeni jenom jeho "vyvolení" kamarádi.

Třebaže se výsledky sčítání projednávaly na jednání našeho zastupitelstva v září 2008, starosta tehdy už "tradičně" porušil jednací řád zastupitelstva a opět nedal všechny ony podkladové materiály pro jednání na oficiální www stránky Okříšek - jak to měl udělat podle jednacího řádu 4 dny před jednáním zastupitelstva - a navíc je ještě trochu "zaonačil" tak, aby pokud možno co nejvíce snížil jejich vypovídací hodnotu..

Podívejte se, co tehdy předložil zastupitelům:Také se vám, milí čtenáři, zdá, že zde ještě něco docela podstatného schází? Třeba jakékoliv varianta obchvatu na trase Jihlava - Přibyslavice za vlakovým nádražím, která by víceméně vyloučila veškerou tranzitní dopravu od obydlených částí obce? Všechny dostupné podklady pro takovouto mapku přitom měli...Je z ní zřejmé, že 2/3 až 3/4 dopravního ruchu na trase Jihlava - Třebíč je tranzitní doprava a směrem na Přibyslavice je to asi polovina, takže v obou případech by měly obchvaty velmi významný přínos pro uklidnění celé či drtivé většiny obce.

Možná ještě zajímavější by byla tatáž mapka, kdyby se do ní zanesly pouze kamiony:Ukázaly by se na ní totiž i podstatné chyby starostovy interpretace vyhodnocování onoho sčítání. Třeba tím, že se hází na jednu kupku a dále nerozlišuje onen "vjezd, výjezd nebo obojí", dochází k naprosto absurdním výsledkům, že třeba směrem z Přibyslavic končí a začíná v Okříškách svou pouť více kamionů, než jich jede od Přibyslavic na Třebíč i na Jihlavu dohromady. Kam a odkud by tak s cílovou stanicí v Okříškách někdo z Přibyslavic jezdil? Že by kvůli svým přeplněným skladům vozili ukládat filtry nebo proložky pod střechu do Fraenkische? Situaci zkresluje i to, že Okříšky jsou vyhledávaným nocležištěm řidičů kamionů a denně jich tady přes noc v okolí Bílého domu a benzínové pumpy parkuje minimálně pět. (Okříšky jistě velmi "bohatnou" z toho, když přetížené kamiony ničí zdejší silnice, jejich řidiči si dají v hospodě jedno kafe, zajdou na záchod, nabijí si baterku do mobilu a ráno nechají někde pohozený sáček s odpadky.) Pokud by vznikly oba obchvaty, mohl by klidně i tenhle náš "pěkný lidový zvyk" kvůli zákazu jízd kamionů do centra zaniknout.

A pokud jde o ony slibované skutečné podrobné výsledky sčítání dopravy z června? Já myslím, že se jich oficiálně nedočkáme nikdy a není k tomu ostatně vůbec žádný důvod - zvláště ne teď, když se náš oranžový soudruh Ryšavý stal (nebo zakrátko stane) krajským radním přes územní plánování. A to by bylo, aby tady ty jeho kamarády soudruhy před 30 lety navržené zbytečné nic neřešící přeložky odnikud nikam (viz třetí mapka v pořadí) v Okříškách do územního plánu kraje Vysočina konečně neprosadil a oni mohli vesele začít masově vyvlastňovat, aby si za podporu ČSSD bolševici mohli radostně zavzpomínat na mládí...
10.11.2008
?subject=Podrobné výsledky sčítání dopravy'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
19.9.2009
Na základě upozornění pana Ryšavého odstraněna v prvním odstavci původní formulace, se kterou on nesouhlasí: že by z toho, jak na hejtmanství Vysočiny kolaboruje s komunisty, prožíval extázi. Současně se mu za nepřesnost omlouvám.


přístupů: 5106    diskusních příspěvků: 2    poslední: 17.11.2008 10:28:54


© Jaromír Suchý 1999 - 2014