Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Stalo se nestalo na naší základní škole...

V uplynulých dvou týdnech se název naší vesničky Okříšky objevil ve zprávách některých médií. Celá tahle na první pohled banalita ("to bříško jsem ukazovala jen pro tebe" údajně psala učitelka svému 15-ti letému žákovi v "erotické" SMS) ale přece jen stojí za zamyšlení, protože přitom podle mého názoru došlo k zásadnímu selhání některých zúčastněných.

Ve středu 24.6.2009 jsme se z odpoledních zpráv na TV Novadozvěděli, že "údajný intimní vztah učitelky a žáka začala vyšetřovat policie"(můžete si video přehrát, informace z Okříšek je po reklamě kousek za polovinou záznamu).

Podle něj měli den předtím najít rodiče v mobilu svého 15-ti letého syna "erotickou komunikaci" s jeho učitelkou a tak neváhali a okamžitě to nahlásili vedení školy (není zřejmé, jestli to současně rodiče vyslepičili i médiím, ale nejspíš jo, protože ani škola ani policie na šíření takové zprávy jistě zájem neměla).

Je jasné, že prvním totálně poraženým jsou rodiče onoho žáka – jak podle zákona, tak především lidsky porušili nedotknutelné právo na jeho soukromí a prohrou pro ně je především to, že už jim sotva kdy bude věřit, když jej jednou takhle fatálně podrazili.

Ať už by mezi žákem a jeho učitelkou došlo k čemukoliv, rozhodně by se jako důkaz o nějaké nezákonnosti nedaly použít SMS-ky v žákově mobilu, protože ty si jistě jeho rodiče četli bez jeho souhlasu a nezákonně získané důkazy by nikdy nikdo neuznal – naopak rodiče by mohli být odsouzeni až na 6 měsíců za porušení listovního tajemství.

Druhým poraženým bude asi Základní škola v Okříškách. Ve svém oficiálním stanovisku z 2.7.2009 (všechny odkazy jsou seřazeny na konci textu) uvádějí jako důvod odchodu učitelky ze školy "profesionální selhání" (z čehož se dá usuzovat, že dostala výpověď), naopak v jiné ze zpráv je uvedeno, že učitelka odešla sama dohodou (což by bylo logické vzhledem k tomu, že se za ni vedení školy nepostavilo a rodiče žáka s podloudně získanými SMS-kami rovnou nevyhodilo). Podle učitelčiny aprobace bude mít nyní ZŠ Okříšky nejspíš docela problém někoho kvalifikovaného přes prázdniny na ony její odborné předměty sehnat.

To jsou ty paradoxy dneška, že na kdeco potřebujete mít nějaké oficiální školení, zkoušky a doklady, ale na takový celoživotní závazek, jako je dítě, nepotřebujete vůbec nic, takže si jej můžou "pořídit" naprosto legálně dva třeba patnáctiletí partneři. Možná by stálo za úvahu zřízení nějakého "řidičského průkazu" na dítě pro rodiče, jehož existencí by byla podmíněna např. veškerá státní sociální podpora dítěti. Třeba by to byla šance, že by se alespoň tam někteří rodiče s překvapením dozvěděli, že na zem se neplivá a do dopisů, kapes a mobilů komukoliv – i vlastním dětem - neleze...

Informace z médií:
24.6.2006 TV Nova - Odpolední zpravodajství
24.6.2009 Blesk - Sex rozhýbal školu: Učitelka sváděla žáka přes SMS!
24.6.2009 TV Nova - Erotické smsky školáka s učitelkou odhalili rodiče
25.6.2009 Třebíčský Deník - Učitelka si posílala se svým žákem erotické sms
1.7.2009 Třebíčský Deník - Učitelka opouští kvůli dopisování se žákem školu
2.7.2009 Oficiální stanovisko vedení ZŠ Okříšky
3.7.2009 Blesk - 'Erotický skandál': Laškovala se žákem, teď přišla o práci

07.07.2009
?subject=Stalo se nestalo na naší základní škole...'>Jaromír Suchý


přístupů: 5237    diskusních příspěvků: 3    poslední: 11.07.2009 20:41:57


© Jaromír Suchý 1999 - 2014