Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Že by se na Ministerstvu vnitra ČR konečně něco pohnulo k lepšímu?

Je to už takový místní folklór, že si naše radnice bez ohledu na zákony dělá co chce, a já se jim jen sem-tam drobně snažím připomínat, že to není správné. Na Ministerstvu vnitra ČR na to mají speciální útvar, který se jmenuje odbor dozoru a kontroly veřejné správy. Zatím mi to ale připadalo, že onen odbor je tam spíše na to, aby naší radnici pomáhal vytvářet na většinu jejich prohřešků alibi. Zatím poslední dokument, který jsem od nich dostal, ale svědčí o tom, že se na onom velmi důležitém úřadě snad konečně něco opravdu změnilo správným směrem.

Před několika lety tady naše radnice prodala společnosti CTP invest necelé 4 hektary pozemku v místní průmyslové zóně za 1 korunu a porušila přitom snad všechny možné zákony – mj. nezveřejnila na své úřední desce záměr takovéhoto pro obec naprosto nevýhodného prodeje a v kupní smlouvě nebylo zdůvodněno, proč je cena tak výrazně jiná, než je cena v místě obvyklá. Tehdy se na můj podnět na téma tohoto prapodivného prodeje ministerští úředníci víceméně vykašlali.

Docela mile mě proto překvapilo, že když se nedávno stalo něco podobného, jen v rozsahu pozemku asi 8x menším (zastupitelé pozemek prodali, aniž by se namáhali předtím záměr prodeje oné stavební parcely zveřejnit – resp. zveřejnili záměr, který měl s nakonec prodávaným pozemkem jen velmi málo společného), stejní úředníčci konečně začali dělat to, co mají – upozornili naši povedenou radniční wowo partičku na její naprosto nezákonný postup.

cituji ze závěru stanoviska – odkaz na celý obsah emailu je uveden na konci tohoto textu


Jsem docela zvědavý, jak si s tím na okříšském zámku poradí, protože tentokrát už to nejde tak lehce zahrát do autu, jako naprosto ignorovaný nedávný apel stejného úřadu o povinnosti dodržování zákonem předepsaných časových lhůt pro vypracování ověřeného zápisu ze zasedání zastupitelstva.

Zrušení onoho prodeje bude jistě zajímat spoustu občanů, protože celý ten záměr radnice prodávat stavební pozemky na bydlení v místě, kde se podle územního plánu obytná výstavba stavět nesmí, byl od začátku podezřelý nejenom mně.

Předpokládám ale, že pro budoucího ministra propagandy ve vládě ČSSD bude hračka zpracovat nějaké slohové cvičení na téma jak jsou úředníci v Praze naivní nebo neznalí, vždyť on - Zdeněk Ryšavý - dostává v každých volbách tolik preferenčních hlasů, takže přece není možné, aby mu někdo úplně cizí až z Prahy, kdo místní poměry vůbec nezná, něco zakazoval či přikazoval.


02.05.2010
?subject=Že by se na Ministerstvu vnitra ČR konečně něco pohnulo k lepšímu?'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
Celý text stanoviska odboru dozoru a kontroly veřejné správy z 26.4.2010 ve formátu pdf.


přístupů: 6207    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014