Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

K té dobré adrese pro život to bude ještě trnitá cesta

Všechno zlé je k něčemu dobré – i to, co se stalo minulý týden v úterý s naší radnicí (a že by jen náhoda, že 9.11. se docela podobá 11.9.?) Po letech jisté stagnace je to konečně trochu oživení i pro tento server, protože Voříšek teď může další 4 roky jako lovecký pes pátrat, jak moc plní či neplní náš nový starosta sen jeho voličů – volební program ČSSD Okříšky – dobrá adresa pro život (dále už jen neoficiální zkratka O-da). Obdobně jako je novináři bedlivě sledována první zahraniční cesta českého prezidenta po jeho zvolení (zpravidla na Slovensko), zde se vydáme po stopách Z. Ryšavého v médiích na první veřejnou akci, které se po svém zvolení zúčastnil, aktivně ji tak podpořil a začal tím tak program ČSSD O-da realizovat v praxi.

V sobotu 13.11.2010 kolem poledne si uspořádali místní fotbalisté na hřišti mejdan, nazvaný z neznámých důvodů "Okříšské postřižiny", protože postřižiny se týkají obřadného stříhání vlasů, nikoliv zabíjení a žranic. Ale asi obdobně jako Z.Ryšavý rádi parazitují na cizím dobrém jménu, značce či nápadu a je jim úplně fuk, jestli to má či nemá s realitou a Okříškami cokoliv společného.

Zde je oficiální pozvánka:Nejsem žádný drsňák, proto připouštím, že bych se obešel bez zážitku z toho, jak někdo LIVE zabíjí prase. A třebaže bych to sám v tomto případě neudělal, naprosto rozumím i tomu, že by někdo, kdo je k utrpení zvířat ještě daleko vnímavější, než já, poštval na organizátory akce kvůli slibované LIVE porážce policii – něco takového vyplývá alespoň z prvního příspěvku Z.Ryšavého na jeho facebookové "zdi":Samozřejmě musíme Z.Ryšavému odpustit, že chyběl na základce zrovna v den, kdy se probírala shoda podmětu s přísudkem (vydařili), co už je ale docela na pováženou je jeho povzdech "jací lidé to žijí okolo nás" v souvislosti s tím, že by se někdo mohl obrátil na policii kvůli obavě z porušování zákona. Samozřejmě je škoda, že nám nový starosta neporadil, co jiného by takovému "dobrákovi" doporučil? Aby vzal spravedlnost do svých rukou a šel možná nezákonnou akci sám rozehnat vodními děly či slzným plynem? Aby se z Okříšek – dobré adresy pro život raději co nejdříve odstěhoval? Aby zavolal Z. Ryšavému, který jediný mu díky obrovskému počtu hlasů ve volbách může povolit, jestli se může obrátit na policii? Aby zavolal Z. Ryšavému, který coby renomovaný a v celém okolí fotbalového hřiště uznávaný všeználek může kdykoliv rozhodnout, jestli dochází k porušení zákona nebo ne? Vyplývá z toho naprosto nečekaně první ze zásad, na kterých chce zřejmě Z. Ryšavý založit budování O-da:

V Okříškách raději nikdy nikdo nebude žádat Policii ČR o pomoc, třebaže je sebevíce přesvědčen, že mohlo dojít k porušení zákona!

Naprosto nečekaně proto, že Z.Ryšavý ve volebním programu O-da urputně trval na tom, že v Okříškách musí zůstat služebna Policie ČR. Ale proč by tady měla nadále zůstávat, když by se na ni podle něj stejně nikdo raději neměl obracet?

A i následující příspěvek Z.Ryšavého byl dobrý:(Bývalý starosta opravdu takové školácké chyby jako že ..."děti...věděli" snad nikdy nedělal...)

Takže něco "samozřejmě" nebyla pravda. Otázka už jen je, co všechno nebyla pravda. Z této poznámky vyplývá, že k žádnému LIVE zabití prasete na hřišti nedošlo. Fotbalisté tedy "samozřejmě" na své pozvánce lhali, když něco takového veřejnosti slibovali. Máme z toho další zásadu, jak si asi Z.Ryšavý představuje realitu skutečného života na dobré adrese:

Všichni musí počítat s tím, že organizátoři akcí pro veřejnost v Okříškách můžou samozřejmě! neomezeně lhát ve svých slibech, co na nich lze skutečně očekávat.

Anebo že by to bylo dokonce tak, že lež byla už i v prvním příspěvku Z.Ryšavého? Možná ve skutečnosti ani nikdo na policii nevolal a jen si to vymyslel po devátém svařáčku někdo z fotbalistů jako skvělý vtip, jak by mohli veřejnost utvrzovat o strašidelném mýtu nějakého virtuálního nepřítele, který jim záviděl jejich vepřové orgie. Jak by se totiž právě Z.Ryšavý mohl dozvědět detaily, které měl údajně někdo neznámý sdělit policii? Od policie sotva, protože ta rozhodně nesmí jen tak komukoliv na potkání sdělovat podrobnosti o případech, které právě řeší.

A "promítněme" si ještě další kousek z oné tak "plodné" diskuze:Jeden musí opravdu závidět, jak duchaplné má Z.Ryšavý některé své facebookové "přátele" ... Konečně jsem se díky nim dozvěděl, jak se pozná skutečný milovník přírody a lidí – umí si opéct a naporcovat prasátko!

V úterý 16.11. se na oficiálním webu www.okrisky.cz objevil anonymní text o "Okříšských postřižinách" i s fotografiemi.

Tak všechno bylo ve skutečnosti ještě docela jinak: hlavní program, tedy příprava domácích zabijačkových specialit proběhla už den předtím v pátek naprosto utajeně v úplně jiné restauraci - na Jalovci. Ale to je vlastně úplně v pořádku a zcela v souladu s druhou zásadou budování O-da a samozřejmým! lhaním případným účastníkům místních akcí.

Asi by se slušelo shrnout celkový dojem z prvního veřejného kroku, který učinil Z.Ryšavý jako nový starosta:

V dohledu pod okny jeho nově zrekonstruované nablýskané kanceláře má stále ZD Okříšky hnusnou ratejnu, ve které pěstuje prasata. Jsou to poměrně inteligentní zvířata, právě proto tam určitě dost trpí v docela brutálních podmínkách celý život namačkaná na sebe v malém prostoru neustále ve svých výkalech. A navíc zápach z jejich chovu obtěžuje celou dobu existence sousedního domu s pečovatelskou službou všechny jejich obyvatele.Tohle všechno je pod rozlišovací schopností starosty, který to nevidí, neslyší a necítí a rozhodně nemá potřebu řešit. Samozřejmě také nemůže rodičům s dětmi doporučovat, že by se ještě před výletem na tzv. "Okříšské postřižiny" na stadion měli jít také podívat do zemědělského družstva jak se "maso" mělo předtím, než je dostal do rukou řezník - co kdyby po takovém zážitku vepřových labužníků ubylo?

Z.Ryšavý v souvislosti se slovem prase či prasata vidí jen mimořádně důležité umění porcování jejich masíčka, slyší romantické praskání jejich tuku někde na rožni a cítí tu báječnou vůni všech těch lahodných vepřových lahůdek. Asi opravdu – podobně jako jeho fanoušci, kteří mají obdobné vidění světa jako on – věří tomu, že se k jeho deklarovanému cíli, tj. k Okříškám – dobré adrese pro život tak nějak sami od sebe za bujarého cinkání sklenic s pivem a malebné vůně opékaného vepřového masa bez jakékoliv námahy nejspíš brzy domlaskáme. Samozřejmě nebýt těch proklatých zlých lidí, co se neumí bavit a určitě ani nemají rádi děti, protože si nepřišli s fotbalisty na hřiště zakalit a dobře si naplnit bříško vepřovými pochutinami. To oni jediní, ti kazisvěti prokletí, nám tu dobrou adresu pro život zatím bohužel nejvíc kazí...


20.11.2010
?subject=K té dobré adrese pro život to bude ještě trnitá cesta'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
Aktualizace 25.11.2010:
Z.Ryšavého musel výše uvedený komentář asi opravdu rozpálit doběla, protože zatím jeho jedinou reakcí na něj bylo to, že dnes už běžní uživatelé Facebooku nenajdou žádnou jeho facebookovou "zeď", ze které jsem tady čerpal unikátní informace o svérázném startu neplnění jeho volebního programu O-da. Je to nejspíš asi vůbec poprvé za celých 12 let existence tohoto serveru, kdy se Z.Ryšavý skutečně polekal pouhého zopakování běžně veřejně dostupných informací o něm.
Ale k otevírání oslavného šampaňského je ještě daleko: především by měl kdokoliv jakkoliv Z.Ryšavého přemluvit, aby svůj volební program O-da skutečně začal realizovat. I po 16-ti dnech od jeho zvolení starostou Okříšek to totiž vypadá, že zatím pro jeho realizaci neudělal absolutně nic...


Související odkazy:
Volební program ČSSD - Okříšky dobrá adresa pro život:
malý, kapesní na jednu stranu
podrobný na 4 strany ve formátu pdf


přístupů: 7072    diskusních příspěvků: 10    poslední: 29.06.2011 12:25:41


© Jaromír Suchý 1999 - 2014