Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Povedlo se!

Za pár měsíců nás čekají komunální volby a ještě předtím, než někomu dáte svůj hlas, by bylo dobré si připomenout konkrétní úspěchy, kterých zatím naši zastupitelé dosáhli. V zajetí každodenních starostí je vždy problém najít si čas na to vytvořit něco mimořádného, nadčasového, co doopravdy ocení až příští generace, ale jim se to díky vynikající vzájemné spolupráci přesto podařilo

Jednoho takového pěkného dne před 2 a čtvrt rokem navštívil naši radnici potulný vetešník se svými "poklady" a nabídl jí své báječné služby - rady, jak by se obec mohla daleko více zviditelnit. Že už nám ke štěstí chybí jen to hlavní: nějaký maskot, ke kterému by všichni vzhlíželi s láskou a posvátnou úctou. A pokud si ho vybereme, on pak obstará všechen ten zbytek - vytiskne pohlednice a pamětní medaile s maskotem, připraví čepice, trička, šály na počest maskota, taky by bylo dobré o maskotovi napsat knihu, nazpívat nějakou píseň, postavit mu aspoň malou sochu a tak - to aby si měli turisté z naší obce na památku co odvézt.

Radním se nápad zalíbil a zastupitelé následně 28.6.2012 rozhodli nějakého místního maskota, tedy někoho, kdo by byl nejtypičtějším symbolem obce, najít, a mj. jej symbolicky ocenit cenou za "Přínos pro rozvoj Okříšek" – tedy plaketou a kovovým štítkem v sametové krabičce za 1340Kč - asi jako odškodnění za to, že se navždy vzdává svého soukromí a stává se veřejným majetkem - obecním maskotem.

Oficiální návrh na něčí zviditelnění přišel do konce vyhlášeného termínu (31.8.2012) ale bohužel jediný - na jednu z dlouholetých členek sboru pro občanské záležitosti. To se radním asi moc nepozdávalo a tak - asi aby bylo vůbec z čeho vybírat - zřejmě požádali místní fotbalový klub o nominaci nějaké jejich hvězdy. A skutečně, jeden z fotbalových funkcionářů, dodatečně (jeho návrh nikdy neprošel podatelnou úřadu, takže formálně nikdy nebyl platný) navrhl jednoho ze svých blízkých kámošů a jako jeden z důvodů, proč by měl získat unikátní ocenění právě on, uvedl: Když si zadám jeho jméno do internetového vyhledávače, je to samý „Voříšek“. To je naše vděčnost za to, že se nebál nést odpovědnost a rozhodovat. A 1.11.2012 12 z 12 přítomných zastupitelů s tímto návrhem souhlasilo. Takže teď už máme i my svého oficiálního maskota...

Je dost těžko představitelné, že by v nějakém německém městečku 20 let po válce místní zastupitelé vytáhli z popelnice bývalého nejvyššího funkcionáře místní buňky NSDAP a odhlasovali si, že mu dají metál za to, že jako někdejší ředitel místní základní školy léta prznil nevinné dětské duše tím, že z nich ze všech sil a úspěšně dělal malé nácky, a je potřeba mu nějak kompenzovat taky to, že nějaké nezávislé médium jeho zločineckou minulost občas připomene. Když se úplně přesně totéž v bledě modrém stalo před necelými 2 roky u nás v Okříškách, prošlo to naprosto bez povšimnutí. On ten bolševismus mají zřejmě zažraný až do morku kostí nejen všichni naši současní zastupitelé.

06.07.2014
?subject=Povedlo se!'>Jaromír Suchý


přístupů: 4788    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014