Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Že by se ve Zpravodaji blýskalo na lepší časy?

Zpravodaj z Okříšek jsem si tady bral na mušku vícekrát, protože to byl plátek, na který bylo opravdu škoda stromů, pokácených kvůli jeho výrobě. Před nedávnem jsme dostali do schránek první letošní číslo a vida že to jde - tentokrát ani jeden zásadnější úlet...

Vrátím se ještě trošku zpět: moje poslední zmínka o Zpravodaji je 3 a půl roku stará a tehdy jsem si mj. utahoval z toho, že jsou v redakčním týmu tak líní, že už nejsou schopní ani napsat vlastní články a tak je místo toho kradou z netu, ale přitom vydávají za vlastní.

Tehdejší šéfredaktor Karel Dokulil tím byl docela dotčen a reagoval na to tehdy úplně jinak než bych očekával - nikoli v diskuzi pod textem, jak by bylo logické aby situaci vysvětlil všem čtenářům, ale jen emailem. Shrnu-li jeho obsah, tak jsem mu svým textem otrávil život natolik, že už na to kašle, a ať si Zpravodaj dělá někdo jiný.

Vzhledem k tomu, že současný starosta je opravdu prachmizerný manažer, vybral si za nového šéfredaktora zpravodaje člověka, který na to kvůli pracovnímu vytížení neměl moc času, a výsledek tomu odpovídal - další čísla byla ještě horší, než dříve...

Nyní je tedy šéfredaktorem opět Karel Dokulil a vypadá to, že se z předchozích chyb poučil - poslednímu číslu lze vytknout jen tři menší zaváhání:- nepříliš kontrastní texty na obálce
- když už si chce radnice hrát na nějaký "zdravý městys", měla by být určitě v každém čísle zpravodaje jedna pravidelná rubrika, která bude lidem neustále dokola vysvětlovat, jak nakládat s odpady z domácností, protože třeba toho porcelánu či rozbitých zářivek v kontejnerech na vytřídněné sklo pořád neubývá
- když už se v redakci rozhodli, že budou ke jménům všem psát i akademické tituly, nemuseli by ho nikomu zprznit tak jako to provedli v rozhovoru s MUDr. Vyletělovou.

Z textů mě zaujal tento nepodepsaný o tom, že prý webové stránky Okříšek už majíúdajně milión a půl návštěvníků. Vzhledem k tomu, že na oněch stránkách Okříšek www.okrisky.cz není žádné nezávislé počitadlo typu navrcholu.cz nebo toplist.cz, jde o ryzí blábol, ve kterém starosta míchá hrušky s jablkama. Tam nainstalované počitadlo není zřejmě nijak ošetřeno, aby nezapočítávalo např. návštěvy robotů vyhledávačů či opakované návštěvy ze stejného počítače, kdy může mít jedna osoba při jedné návštěvě během pár minut třeba 10 zobrazení úvodní stránky, takže počet skutečných unikátních návštěvníků je mnohem menší (3x?, 5x?, 10x?).

Už tradiční a o to trapnější lež Z. Ryšavého je také to, že oficiální stránky Okříšek jsou v provozu od roku 2002. Není to pravda, byly v provozu už 2 roky předtím, jak se dá snadno zdokumentovat při návštěvě "internetové paměti", jen v té době ještě neměly žádné turbopočitadlo, protože předchozímu administrátorovi stránek šlo asi víc o informování čtenářů, než o trhání pochybných rekordů.

Když už si náš starosta tak zakládá na těch číslech, rozhodl jsem se mu nezištně pomoci: našel jsem asi 100 tisíc jeho příznivců a ti mi slíbili, že když je o to někdo prostřednictvím právě této stránky požádá, navštíví sami okamžitě web okrisky.cz, aby se tím Z.Ryšavému zvýšilo počitadlo přístupů.

Můžete si vyzkoušet, že to funguje: zadejte libovolný počet dobrovolníků, kteří se mají zapojit (zatím jich mám jen asi 100 tisíc, ale můžete je zase klidně použít i opakovaně).

Zadávaný počet:   
(nelekejte se, že reakce chvilku trvá, ale prozatím to fungovalo)

Z. Ryšavému nejde o občany Okříšek, jde mu o čísla, kterými by se mohl všude kasat: což takhle dopomoci mu, aby do konce tohoto měsíce dubna měly stránky Okříšek třeba 10 milionů přístupů?Teď, když už jsme si to vyzkoušeli a víme, jak dobře a spolehlivě funguje na stránce okrisky.cz počitadlo přístupů, můžeme se příště podívat pro změnu třeba na to, jakou skutečnou vypovídací hodnotu mají na stejné stránce výsledky anket - na číslech z nich si Z. Ryšavý velmi zakládá a bere je dokonce jako podklad pro rozhodování samosprávy.


03.04.2015
?subject=Že by se ve Zpravodaji blýskalo na lepší časy?'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
Gratulace Zpravodaji z Okříšek - přežil časopis Bravo, se kterým se před časem přetahoval o dětské čtenáře publikováním ukradeného textu o problémech prvního rande.
Jinak - starosta Ryšavý má opravdu zvláštní povahu. Zdejší jednoduchý skript, kterým se dají vylepšovat statistiky přístupů na stránkách Okříšek, i po roce a půl (září 2016) pořád funguje. Místo toho, aby nechal na ony stránky instalovat nezávislé počitadlo jak jsem mu radil, raději neustále sám toto počidadlo přístupů falšuje - třeba kolem 20.dubna 2015 odečetl asi 450 tisíc přístupů. To se s takovou těch 10 mega hned tak nedočkáme...


přístupů: 6836    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014