Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
Památník okupace a kolaborace


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 06.02.2004 21:11:29
IP:194.228.169.176  a176-169.dialup.iol.cz
Jméno: Ivan Skála  email: iskala@iol.cz
Předmět: 3 poturčenci horší Turků

Pan Ryšavý,který má kandidovat za soc. dem. na "Kraj",skutečně není okříšským Blairem a nezapře domácí komunistické zázemí.Z jeho nazorů a postojů má jistě radost p. Grebníček a podobní-jistě by bylo vhodné,aby přešel na kandidátku KSČ/není divu ,že soc. dem. padají preference/. Historii památníku by rád a fundovaně vyložil "historik",bývalý předseda Národní fronty v Okříškách a ředitel ZDŠ soudruh Velc.Po jeho slavném come back na ředitelský post ,který mu připravil J.Kula, vedoucí základny podhoubí KSČ zvané dříve i nyní PIONÝR ,/čte se jako Pioneer/,by vlastně mohl iniciovat vznik dalšího pomníku...třeba k výročí 17.listopadu.Jednalo by se o tři postavy,stojící na poldru,obrácené na Západ...s nápisem "Jak jsme přečůrali tu z......u sametovou revoluci".

Příspěvek ze dne: 08.02.2004 12:08:26
IP:195.47.72.138  net.okrisky.cz
Jméno: Zdeněk Ryšavý  email: zdenek.rysavy@net.okrisky.cz
Předmět: O poturčencích

Na úvod bych přesně ocitoval, co jsem napsal na obecním fóru: "Památník osvobození u požární zbrojnice je věnován vojákům Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Prostí vojáci nemohli za to, že u nás později udělali komunisté převrat a že v roce 1968 nás jiní sovětští vojáci okupovali. Mějme úctu k mrtvým." Snad z toho jasně plyne, že myslím vojáky z roku 1945. A teď k těm poturčencům. Pane doktore, mně se strašně líbí ti, co dnes, 14 let po revoluci bojují proti památníkům a jsou velcí antikomunisté. Prosím Vás, co jste proti komunistům dělal v osmdesátých letech? Jsem přesvědčen že nic, studoval jste vysokou školu, včetně dějin KSČ a dělnického hnutí a určitě jste z nich i složil zkoušku. Prostě jste potichu kolaboroval jako 98% většina tohoto národa (já se do té většiny počítám taky, aby bylo jasno). Takže bych řekl, že se k těm poturčencům můžete zařadit taky.

Příspěvek ze dne: 08.02.2004 20:27:30
IP:194.228.167.105  a105-167.dialup.iol.cz
Jméno: Ivan Skála  email: iskala@iol.cz
Předmět: To je lež!

Pomník,o kterém se bavíme,nemá s osvobozením skutečně nic společného- ten,který byl postaven u školy má jistě své opodstanění a měl by být zachován-je to součást dějin.Ten druhý postavili kolaboranti,kteří uvítali vstup vojsk v r. 1968.Vaše lež je skutečně ubohá,s těmito názory můžete kandidovat tak akorát na rudou okrasu dámských ložníc a ne na "Kraj". To jak jsem já i moje rodina kolaborovali od r. 1948,kdy nám byl zabaven veškerý majetek a strýc dostal 1O let Jáchymova/odseděl "jenom" 9/,si můžete počíst v archivech STB,který nás sledovala až do konce r.1989/ty výslechy byly někdy docela zábavné,někdy padla i facka/.Nebo se můžete kouknout na můj posudek na MNV/nyní OU/a zeptat se kamošů z z býv. Nar.Fronty/třeba s.Velce/. Jinak ale oceňuji,že alespoň máte nějaký názor a nenávádíte nezletilé děti k ubohým písemným projevům,jako p. Kula.

Příspěvek ze dne: 09.02.2004 19:38:18
IP:195.47.72.138  net.okrisky.cz
Jméno: Zdeněk Ryšavý  email: zdenek.rysavy@net.okrisky.cz
Předmět: Omluva

Dobrý večer pane doktore, pokud je pravda, co uvádíte ve Vašem příspěvku, pak se samozřejmě omlouvám. Věřím, že chápete, že jsem tyto skutečnosti neznal. K památníku - v době jeho budování mi bylo 12 - 13 let, takže těžko mohu soudit, jak se zdůvodňovalo jeho budování, nicméně jsem stále přesvědčen, že uctít smrt prostých vojáků není nic špatného. A také jsem přesvědčen, že bourání památníků nic neřeší, prostě v naši historii se tyto věci staly a už je bohužel nezměníme. Mohu Vás ubezpečit, že ani mně se nelíbí, jak rostou preference komunistů. Bohužel, když v roce 1990 navrhovala ČSSD spolu s KDU a nár. socialisty zákaz komunistické strany, byli politici OF proti. Dnes jsou legitimní politickou stranou a těžko se s tím něco dá dělat. Navíc když především díky nim máme i nového pana prezidenta.

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 211
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015