Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
Rozhraní II/č.1


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 12.12.2004 22:11:26
IP:82.202.5.74  adsls4164.brno.tiscali.cz
Jméno: Frantisek  email: frantisek@underoak.net
Předmět: chyby vsude????

kdyz uz chce Vorisek kousat do vseho a za kazdou cenu, mel by tak cinit bezchybne. Na vysvetlenou: mast zacinajiciho uzivatele internetu domenami a rady je blbost a kdyz uz, tak .com ( a nektere dalsi) jsou domeny prvniho radu a .cz (a vsechny narodni dodatecne vytvorene domeny, treba .eu) jsou domenami druheho radu. VICE TREBA ZDE: http://www.webtvorba.cz/web/domena-a-hosting.html

Příspěvek ze dne: 12.12.2004 22:47:24
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Odpoveď Františkovi

Pane Františku, je vidět, že to Vy se snažíte hledat chyby ve Voříškovi za každou cenu - tentokrát ovšem evidentně zřejmě vůbec nevíte, o co jde. Všechny domény typu tečka něco (.com, .info, .cz) jsou doménami prvního řádu, doména druhého řádu je třeba vorisek.cz To ovšem samozřejmě nic nemění na tom, že když odešlete email na citovanou adresu, uvedenou v Rozhraní, zaručeně nikam nedojde... (a to byla podstata mé připomínky, která Vám asi unikla)

Příspěvek ze dne: 13.12.2004 19:02:45
IP:82.202.5.74  adsls4164.brno.tiscali.cz
Jméno: Frantisek  email: frantisek@underoak.net
Předmět: Odpoved na odpoved

Zdravim Vas, pane Suchy. Je videt, ze si moc nerozumime. Cituji-li Vas text: ....Všechny domény typu tečka něco (.com, .info, .cz) jsou doménami prvního řádu, doména druhého řádu je třeba vorisek.cz ..... v jedne vete si odporujete - co je vlastne vorisek??? Je tecka cz, nebo je vorisek.cz - domena druheho radu???? (Takto to vidi bezny ctenar) Jde o slovickareni, v hantyrce se pouzivaji oba vyznamy a my oba vime o cem je rec. Ma vytka, vlastne dve- smerovaly k tomu, ze 1. motat do nesouvisejiciho textu pojmy jako domena x_teho radu je blbost. 2. prijde mi, ze pokud chcete kritizovat, nemel byste sam zavdavat priciny k vytkam.


takhle nejak (obslehnuto na netu, pro hnidopichy)?
Doména Doména je Vaše unikátní adresa (název domény), pod kterou se budete prezentovat na internetu. Doménové jméno má více úrovní (resp. řádů). Jednotlivé úrovně se oddělují pomocí tečky. Doména 1. úrovně (top-level doména) pro Českou republiku je .cz a spravuje ji zvolený registrátor. Doména 2. úrovně je např. vorisek.cz. A právě doména 2. úrovně, kterou můžete registrovat, reprezentuje Vaši adresu na internetu. -------------------------------------------------------------------------------- Doména III. řádu (Subdoména) Subdoména je rozšířením doménového názvu o další úroveň. Je ve tvaru subdomena.jmeno-domeny.koncovka (např. mail.vorisek.cz je subdoména domény vorisek.cz, kde mail je název domény III. řádu) Subdomény je možné vytvářet u domén druhého řádu. Za domény III. řádu se již neplatí správci domény. -------------------------------------------------------------------------------- Doména prvního řádu (TLD – Top Level Domain) Doména prvního řádu je přípona, která se připojuje ke konci doménového jména. Například v doménovém jméně vorisek.cz je doménou prvního řádu .cz. Existují dva typy domén prvního řádu - nadnárodní a národní.

Příspěvek ze dne: 15.12.2004 05:33:38
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Máte pravdu, že si vůbec nerozumíme

Opakuji, že smyslem mé připomínky v textu bylo, že uvedená emailová adresa ucebna@ddmhradek je špatná a pokud na ni něco pošlete, nikam to nedojde. V závorce jsem k tomu napsal proč je špatná. Pokud byste mě chtěl za každou cenu opravovat, pak jsem tam asi měl správněji napsat, že v adrese nejméně chybí na konci tečka a doména prvního řádu. To ale nic nemění na tom, že na onu adresu stejně nic nedojde. Opravdu nechápu, o co Vám neustále jde, a taky nechápu, jak by se dala ona chyba v emailové adrese popsat jinak.

Příspěvek ze dne: 19.12.2004 10:09:57
IP:82.202.5.74  adsls4164.brno.tiscali.cz
Jméno: Frantisek Cech  email: frantisek@underoak.net
Předmět: O co mi jde?

Zdravim a na vysvetlenou - promazaval jsem staricke maily a narazil na problem, ktery kdysi resil "stary" Vorisek. Tak jsem se po case znovu koukl na Voriska, pres nej na Okrisky a hrozne me zacalo zajimat, jak zareaguje nekdo, kdo kritizuje vse kolem sebe, jakoukoliv kravinku ci nejasnost v textu a podobne. Nezklamal jste :-) nic ve zlem, ale dosadte si za mne sebe a za sebe treba pana Rysaveho a nasadte schema zacinajici komunikace na nejakou banalitu typu spatne opsanych volebnich vysledku. Stejne prazdna debata o nicem. Takze tak. Preji pekne vanoce, hodne stesti do roku 05 a trosku optimismu - nejsou vsichni kolem Vas spatni. F.

Příspěvek ze dne: 19.12.2004 19:27:14
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Škoda, že vůbec nic nechápete

Děkuji za přání hezkých vánoc a přeji i Vám hezký rok 2005.
Je ale škoda, že vůbec nechápete, proč Voříškovi věnuju svůj čas - rozhodně to není proto, že bych měl zálibu v tom někoho záměrně popotahovat za nějakou "banalitu". Upozorňování na nedodržování zákonů či mafiánské praktiky v práci naší radnice žádná prázdná debata o ničem či banalita není (proto je srovnávání mne a pana Ryšavého zcela nemístné, a navíc na rozdíl od něj nejsem za svou práci placen z veřejných prostředků), a jestliže na nějaký problém upozorním, dělám to proto, že snažím někomu pomoci odstranit nedostatky v jeho práci (a za to většinou každý slušný člověk rád poděkuje). Vy jste však nic takového neudělal - emailová adresa, o které jsem psal, že je špatná, je opravdu špatná, proto pouze Vaše připomínky o doménách v tomto diskusním fóry byly spíše samoučelným rýpáním se hovně...
Měl bych Vám ale asi poděkovat za nápad, na který jsem přišel při psaní této své reakce: říkám si, jestli by opravdu nebylo lepší, kdyby byla podstatná část obsahu Voříška placená podobně jako třeba obsah serveru osud.cz? Hnidopichové jako Vy by za jeho přečtení jistě nebyli ochotni dát ani halíř, resp. by si jej zaručeně vážili daleko více. Když je totiž něco zdarma (v případě serveru Voříšek navíc i bez jakýchkoliv reklam!), kdekdo to asi to bere jako něco méně kvalitního a proto si toho příliš neváží.

Příspěvek ze dne: 19.12.2004 20:15:37
IP:82.202.5.74  adsls4164.brno.tiscali.cz
Jméno: Frantisek Cech  email: frantisek@underoak.net
Předmět: Skoda, fakt :-)

Copak jsem to nenapsal dost jasne? ANO, UCELEM MEHO PRISPEVKU BYLO JEN TO VAS POPICHNOUT (chceteli, rypal jsem se v hovne) NIC VIC, NIC MIN. ad. Zpoplatneni voriska - mate pravdu, tohle nezaplatim:-) mozna byste se divil, za co vsechno ja osobne na netu platim - chci li informace rychle a presne, ani mi nic jineho nezbyva. Ovsem za to nic, napsane ironicky, ne li primo urazlive (tim chcete okoli motivovat, jak pisete - odstranovat nedostatky v praci?, fakt?) nedam ani K.

Příspěvek ze dne: 20.12.2004 20:43:17
IP:212.11.109.9  ppp2428.brno.tiscali.cz
Jméno: Jakub
Předmět:

Pane Suchý reaguji na váši kritiku časopisu Rozhraní, předem se omlouvám za chyby v textu, ale jsem bohužel také jedním z negramotných studentů gymnázia, dokonce Katolického gymnázia!! To myslím mluví za vše!! Ale na rozdíl od nich nejsem tak chtivý, abych si mohl své jméno přečíst každé dva měsíce v časopise, mrzí mě, že neznáte redaktory osobně, protože jinak by vám bylo vše jasné a už by jste se ničemu nedivil!!! Z mého pohledu jsou to největší aktivci z každé školy! Ale abych je jen nepomlouval, musím se jich také zastat za chyby, které napsali. Bohužel to není jen jejich vina, ono často mají i studenti chuť se něčemu naučit, ale když příjde profesorka, která svou kariéru odstartovala učením ve školce, následně strávila 10 let v základní škole a po záhadném přijetí na naše gymnázium dostala dvě maturující třídy, není se čemu divit. Ještě pokud má svůj den a začne vypravovat o tom, jak manžel není doma a že děti donesly dvojku, tak se nedivím, že jsou studenti občas otráveni a nechce se jim vnímat, patřím k nim také společně i s vaší dcerou doňou Leňou!!! Jen vám chci moc poděkovat, váš článek se mi moc líbil. Jako návrh na další článek vám doporučuji zabrousit do chodu Katolického gymnázia!!

Příspěvek ze dne: 29.12.2004 17:32:53
IP:82.99.132.199  w-199.trnet.cz
Jméno: Aleš Kratina  email: ales.kratina@atlas.cz
Předmět: Školství v Třebíči

Kdo měl možnost přijít na kvalitní univerzitu, nebo okusit dobrodinní placených (a kvalitních) kursů a školení musí uznat, že základní a střední školství je přístav většinou neúspěšných a neambiciózních lidí, tedy až na vyjímky - kdy jim nejde o peníze, nebo když nemají jinou možnost, než učit v Třebíči.Howgh.

Příspěvek ze dne: 01.01.2005 18:08:28
IP:194.228.166.239  a239-166.dialup.iol.cz
Jméno: I.Skála
Předmět: Milý Jakube,

nekálej do vlastního hnizda.Pokud se Ti na škole nelíbí,tak se můžeš dnes nechat klidně zapsat na jakoukoliv školu třeba Berlíně,Vídni nebo Minsku.Já jsem chodil v době normalisace na Rudé gymnasium v Třebíči,učil mě slavný prof. Novák- ale několikrát týdně jsme museli poslouchat taky marxismus. Další alternativa byla pouze emigrace nebo chlast,ale taky se mohlo chodit na perfektní kursy angličtiny a číst si cokoliv doma.Moje 2 dcery absolvovaly katolické gymnasium,vím že tam vše není ideální,ale mají dodnes perfektní partu a všichni už mají hotovou vysokou a někteří dále studují venku.A ještě něco pro Aleše-víš na těch českých universitách taky nic moc,je to většinou stará svazácko-estebácko-komunistická parta a mezi sebe nikoho nepustí.Takže hoši-vzhůru do světa-pak se vraťte a vymeťte ty staré kádry!

Příspěvek ze dne: 20.02.2005 22:37:48
IP:82.99.161.242  host2.ecic.cz
Jméno: Karolína Březinová  email: karrooll@seznam.cz
Předmět: Rozhraní

Tak ty milej frajírku, když máš tolik úžasnejch nápadů na NOVÉ Rozhraní, tak tě rádi uvítáme na redakční radě, která se koná každých 14 dní na třebíčském Gymnáziu (např.28.2.05) rádi tě všichni uvidíme, teda pokud se nebojíš nám všem to říct do očí. s pozdravem Karolína Březinová

Příspěvek ze dne: 01.03.2005 21:53:42
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Pro Karolínu Březinovou

Slečno Březinová,
možná jste mohla upřesnit komu to říkáte "ty milej frajírku" (jestli se mám také cítit polichocen?) a také na které třebíčské škole vás učí, že máte neznámým lidem tykat.
Až budete starší, možná pochopíte, že ten, kdo chce nějakou práci dělat poctivě, tak za upozornění na konkrétní chyby v ní poděkuje - do křečovitých osobních útoků kvůli kritice se pouštějí jenom zoufalci, kterým došly všechny rozumné argumenty.
Jinak - asi Vám nedošlo to hlavní, tj., že kdyby časopis Rozhraní nebyl financován z veřejných rozpočtů a bezdůvodně vydáván za příklad "prevence proti kriminalitě", byl by mi jeho obsah víceméně ukradený.

Příspěvek ze dne: 11.03.2005 17:54:01
IP:82.99.161.242  host2.ecic.cz
Jméno: Karolína Březinová
Předmět: Rozhraní 2

Vážený pane Suchý, omluvám se za minulé oslovení- ale nikdo není dokonalý, nebo se mýlím?? Do mého vzdělání Vám nic není, tak se k tomu nehodlám vyjadřovat... Časopis Rozhraní je časopis, kteý sdružuje třebíčské základní a střední školy a podle mého názoru a také podle toho, co jsem slyšela má úspěch, jelikož vy nejste studentem ani žákem, tak se Vás tato věc netýká a nemáte jediný důvod házet na Rozhraní jakoukoliv špínu. A ta Vaše kritika, děkujeme za ni, ale také jste si asi neuvědomil, že jsem "použil" naše materiály z Rozhraní a také byste z toho mohl mít problémy, ale jsme jen lidi a nebudeme si znepříjemnovat život, že?? Zavla jsem Vás na redakční radu časopisu Rozhraní a mé pozvání stále platí - 14.3.2005, 15:30 na třebíčském Gymnaziu, rádi Vás uvítáme. Karolína

Příspěvek ze dne: 14.03.2005 21:38:46
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Snad naposledy k Rozhraní

Slečno Březinová,
nevím, jaké materiály z Rozhraní jsem použil tak, že bych z toho mohl mít problémy - rád se nechám poučit. Někdo z Rozhraní má snad copyright na hrubé pravopisné chyby, diletantskou typografickou úpravu, bezpohlavní obsah textu či kopírování grafických předloh z internetu? Inu - pokud to tak je, tak je to rozhodně originální myšlenka, kterou byste v redakci neměli nechat zapadnout a využívat ji více ke své propagaci!
Nevím přesně, co si slibujete od toho, že bych přišel na schůzku redakce na gymnázium. Že vás budu učit psát česky? Že vám budu vysvětlovat, že jediné, co má smysl tisknout a šířit jsou ORIGINÁLNÍ - tedy původní - materiály se vztahem k Třebíči? Že vám budu vysvětlovat, že typografie má svá pravidla, která se při troše zájmu můžete dozvědět v desítkách běžně dostupných knih, časopisů či na internetu? Že vám ještě jednou polopatě vysvětlím, že podle zákona musí mít každá podobná publikace vyřízenu registraci na ministerstvu kultury? Přece snad nejste všichni úplně malé děti z mateřské školy! Pokud jste si můj původní text přečetla pozorně, tak vám to všechno snad nemusím ještě jednou opakovat ústně...
A jinak - pokud jde o tu "úspěšnost" Rozhraní mezi žáky a studenty: kolik z nich by si Rozhraní skutečně koupilo a četlo, kdyby nebylo zdarma? Obávám se, že pokud by se jedno číslo prodávalo za skutečné náklady, tedy odhadem 30 až 40 Kč, nekoupili by si jej dnes ani členové redakce.

Příspěvek ze dne: 26.08.2005 20:32:15
IP:212.158.155.49  49.155.trnet.cz
Jméno: Roman Šula  email: sula@asu.cas.cz
Předmět: Školství

Bohužel, musím souhlasit s tím, že úroveň našeho základního a středního školství postupně klesá, není to jen otázka kvality pedagogů, ale i problém centrální. Paní Buzková si před časem totiž asi nechala zmenšit nejen poprsí. A taky mě občas napadlo, že úpadek školství je úmyslný, protože nevzdělaným se lépe vládne.

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 52
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015