Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
Klientelismus - hlavní metoda práce radního Okříšek Ryšavého


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 13.06.2005 11:24:38
IP:213.226.230.26  ip-213-226-230-26.ji.cz
Jméno: Zdeněk Ryšavý
Předmět: Ukázka demagogie Voříška

Pan Suchý píše, že jsem se svém v Co týden d@l ve čtvrtek 2.6. chlubil proč jsem "zcenzuroval" jeho text. Přitom samozřejmě moc dobře ví, že jsem to vysvětlil v článku "Cenzura a nepravdivé informace ve Zpravodaji z Okříšek jsou jen ve fantazií některých spoluobčanů", kde jsem napsal: "Takže jaká je pravda. Na zasedání zastupitelstva obce dne 10. 2. domluvil člen redakční rady Karel Dokulil s p. Suchým dodání jednoho článku. I když uzávěrka Zpravodaje byla ten den, souhlasil jsem s rezervováním místa. Pan Suchý však dodal články dva a až 15. 2., tedy pět dní po uzávěrce. Proto jsem mu napsal, že druhý zveřejníme příště. Druhé číslo ovšem bylo tak nabyté informacemi (především kolem dopravního řešení), že jsme ho museli rozšířit o 4 stránky. Přesto se tam však všechny podklady nevešly, mimo jiné jsem se musel rozhodovat mezi dvěma články – pana Suchého a paní Uhrové, věnovaný oddílu gymnastiky v Přibyslavicích. Oba byly zhruba stejně rozsáhlé, ale zařadit jsem mohl jenom jeden. Nakonec jsem se rozhodl pro článek o gymnastkách, neboť i když oddíl vystupuje pod hlavičkou Přibyslavic, řada cvičenců a cvičenek je z Okříšek. Navíc článek pana Suchého, jak je u něj zvykem, obsahoval několik urážek starosty a zastupitelů, které podle mého názoru do slušného časopisu nepatří. Jinak je také skutečností, že již několikrát jsem z důvodu nedostatku místa nezařadil do Zpravodaje ani svůj již napsaný článek." To jsou jasné důvody. Je pravda, že jsem reagoval ve výše uvedeném Co týden d@l na další útoky pana Suchého a napsal jsem: "Přitom jsem jasně vysvětlil, že zde byl jednak nedostatek místa a jednak opravdu nevhodné, žalovatelné formulace. Pan Suchý sice tvrdí, že stačí napsat „redakce neodpovídá za zveřejněné názory čtenářů“ a zodpovědnost je na něm, jenže to může fungovat u redakcí velkých deníků, ale ne v Okříškách, kde se všichni znají. V minulosti jsem již zaznamenal reakce na některé články p. Suchého, kdy napadení zvažovali žalobu (což by mi nijak nevadilo), ale bohužel jsem cítil, že jsou naštvaní i na mě kvůli tomu, že jsem články vůbec zařadil. Přitom to byli lidé, které znám léta a mám s nimi přátelské vztahy. A opravdu by mě mrzelo, kdybych měl kvůli někomu jako je pan Suchý, ztrácet přátele." Ovšem pro Voříška je lepší vytrhnout věty ze souvislosti a blouznit o klientelismu. Nevím co je špatného na tom mít kamarády a jaký je v tom klientelismus. Ovšem pro pana Suchého je pojem kamarádství nepochopitelný, protože on přátel v Okříškách moc nemá.

Příspěvek ze dne: 14.06.2005 08:18:11
IP:80.188.149.168  b168-149.dialup.iol.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Že by nějaká politicky-předsmrtná křeč?

Smrtelně raněné zvíře kolem sebe také dokáže při posledních křečích jistě udělat co nejvíce škod, nicméně od svéprávného člověka bych očekával trochu důstojnější politické umírání. Je možné, že já sám mám v Okříškách více nepřátel, než kamarádů (to už je osud těch, kdo se snaží prosazovat něco nového – tedy v našem případě to, aby radnice konečně začala respektovat platné zákony) - do mých kamarádů Vám ale samozřejmě absolutně vůbec nic není a podobné zmínky jsou jenom dalším z mnoha důvodů, proč byste jakoukoliv veřejnou funkci neměl už nikdy zastávat. Pokud jste opravdu tak natvrdlý, že to stále nechápete, tak ještě jednou pomalu, speciálně pro Vás:
Při svém poslaneckém slibu jste se zavázal, že budete dodržovat zákony! (A nikoliv, že přání kamarádů má větší hodnotu, než např. Ústava.) Při každém rozhodování v jakékoliv funkci se tedy musíte na prvním místě zajímat o to, co říká zákon. Je možné, že rozhodnutí, učiněná v souladu se zákonem, se opravdu vašim kamarádům nemusí líbit, na to však NIKDY nesmíte brát žádný ohled.

Příspěvek ze dne: 20.07.2005 23:23:07
IP:212.90.230.75  ppp852.brno.tiscali.cz
Jméno: pepa z depa
Předmět: reakce na Ryšáka!!

Pane Ryšavý, došel jsem sem po dlouhé době, ale nemyslíte že už začínáte být trošku k smíchu?? nechápu jen jednu věc. Pokud se máte rozhodovat mezi dvěma články do "okříšského zpravodaje"z nichž jeden se týká života v Okříškách a druhý nějakých cvičenek, tak jak se můžete rozmýšlet nad tím co zařadit, potom si myslím že se právem Suchej ohrazuje a ještě víc se vám snaží zasolit! můj názor je ten že když už se vydává zpravodaj nějaké dědiny tak se v něm řeší hlavně její problémy a ne nějaké Přibyslavické cvičenky! to je fakt na hlavu, ale pokud žijete v Kulovičkách už dlouho tak se nedivím,že je to tak, jak to je! měj te se a čest práci!!!!

Příspěvek ze dne: 22.07.2005 20:21:58
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Zdeněk Ryšavý
Předmět: Tož milý brněnský pepíku

moc rád se nechám poučovat od někoho, kdo neví, že se na začátku věty píše velké písmeno a hlavně se ani neumí podepsat. Ale jinak drobnost, ten článek sice byl o přibyslavickém oddílu gymnastek, ale nejméně polovina z nich je z Okříšek, takže se nás to týká docela dost. Čest i Vaší práci!

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 193
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015