Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Klientelismus - hlavní metoda práce radního Okříšek Ryšavého

V jakékoliv jiné demokratické zemi by asi bylo naprosto nemyslitelné, aby se politik veřejně chlubil tím, že při svém rozhodování dává před zákony a zájmy občanů hlavní přednost zájmům svým a svých kamarádíčků. U nás se však ani v takovém případě zaručeně nestane nic - zřejmě už se klientelismus stal všeobecně tolerovaným zlozvykem.

Byl jsem velice rád, když si pan Zdeněk Ryšavý vloni zřídil vlastní internetové stránky - jednak tím dal kladný příklad ostatním zastupitelům, že by o sobě měli prozrazovat více, a také, že není moc jiných možností, jak se dozvědět něco z první ruky ze zákulisí vládní soc-dem kuchyně.

Rád ty stránky navštěvuji - ne, že bych měl škodolibou radost, jak se někdo každým dalším textem více a více ztrapňuje, ale protože je to taková čistá studnice ryzího politického křupanství. Ve svém "deníčku" Co týden d@l z minulého týdne se pan Ryšavý ve čtvrtek 2.6. dokonce chlubí tím, proč zcenzuroval můj text, přibližující práci obecního zastupitelstva, který jsem mu ve zkrácené verzi zaslal 15.2. do Zpravodaje z Okříšek. Není to proto, že bych v něm snad propagoval drogy, fašismus, můj text obsahoval lži, pomluvy, vulgární výrazy nebo hrubé pravopisné chyby, ale proto, že jeho zveřejněním by prý mohl pan Ryšavý "přijít o některé své dobré kamarády", což on "kvůli někomu takovému, jako jsem já, rozhodně nechce". (Ještě v únoru se přitom vymlouval, že se mu můj text do Zpravodaje jen "nevešel".)

Jsem rád, že konečně veřejně přiznal to, co stejně tušili všichni dávno - že hlavním kritériem pro každičké jeho rozhodování na radnici není zájem občanů, ale především aby výsledek vždy co nejvíce vyhovoval jemu a jeho kamarádíčkům, o které by nerad přišel - tedy takový kamarádíčkismus, jánabráchismus, klientelismus a protekce, spojená s  otevřenou či skrytou korupcí. Škoda ale, že nemá současně tolik slušnosti a soudnosti, aby si po veřejném přiznání takové ostudy současně sebral svůj klobouk a navždy zmizel v propadlišti politických dějin. Kdybychom žili v normálně fungující demokracii, tak by jej k tomu zaručeně velice rychle donutila jeho vlastní strana, protože by si na ní jinak média a opozice pěkně smlsla. U nás to nehrozí - žádná větší regionální média jako "hlídací psi demokracie" nefungují, ta celostátní místní problémy nezajímají a není tu ani žádná opozice - naše Kulovičky zatím přece drží pevně v rukou reinkarnovaná místní Národní fronta.
12.06.2005
?subject=Klientelismus - hlavní metoda práce radního Okříšek Ryšavého'>Jaromír Suchý
přístupů: 6201    diskusních příspěvků: 4    poslední: 22.07.2005 20:21:58


© Jaromír Suchý 1999 - 2014