Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
TOP TEN radnice naší vesnice


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 05.11.2009 19:14:20
IP:82.119.226.53  max.websupport.sk
Jméno: Tichošlápek
Předmět:

Člověk si říká, že blázni úřadují jenom v Praze, ale opak je pravdou.

Příspěvek ze dne: 12.11.2009 16:30:40
IP:89.24.79.235  89-24-79-235.i4g.tmcz.cz
Jméno: Kaenka  email: kaenka [zavinac] seznam [tecka] cz
Předmět: Odborník žasne, laik se diví

Okříškami projíždím jen občas, takže si podrobností, jaké jsou v článku pana Suchého, zpravidla nevšímám. Před nedávnem jsem byl však nucen soustavou objížděk cestovat z Jihlavy na Předín a Heraltice a potom další objížďkou přes Pokojovice a Loudilku do Okříšek. Skutečně musím dát za pravdu panu Suchému, že poldr citovaný v bodě 9., který se nachází nad bazénem, je hoden velkorysosti stavitelů egyptských pyramid. Kdyby tam místo toho potůčku tekl pořádný potok, museli by sem pozvat čínské stavitele vodního díla "Tři soutěsky", aby to mělo správné proporce. Dodnes mi vrtá hlavou, jací pitomci to schvalovali nebo jak museli být opilí, aby to schválit mohli. S břidlicovou tabulkou a kamínkem v ruce se dalo přece jednoduše spočítat, že ten zaniklý rybník, který byl nad silnicí, pojme tolik vody, kolik napršelo v tomto kraji při potopě za třicet dní a nocí. Něchci být špatným prorokem, ale o dva kilometry výše proti toku se propadla do bahna vesnice Ofeřice (nebo Vofeřice).To pamatují z vyprávění jen staří pamětníci. Nad stavbou bazénu o sto mertů níže po proudu již pochybovali mnozí současníci, protože každý jen trochu sečtělý stavitel ví, co dělá s bazénem spodní voda v zimě. O tom, co s ním udělá v zimě bažina ani nepřemýšlí a na takovém místě nestaví. Do třetice se budeme za dva až tři roky divit, co udělá ta bažina s poldrem, až se tam skutečně nahromadí spousta vody a někde se to trhne. Já si budu říkat, ty Okříšky bývaly tak malebné, než je zaneslo bahno z poldru, ale patří jim to. Blbosti se dají opakovat jen do určité míry. Pak si příroda řekne "a dost!!"

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 193
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015