Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

Známý odborník na partnerské vztahy doktor Plzák radí, že se v případě svého manželského selhání (tj. nevěry) k něčemu takovému nesmíme partnererovi za žádnou cenu přiznat. Na naší radnici asi Plzáka konzumují jako drogu, protože jeho výzvu "zatloukat, zatloukat, zatloukat" aplikují na kdeco.

Na podzim roku 2001 jsem využil svého práva a obrátil se na obecní zastupitelstvo s tím, aby projednalo dva důležité body: odpovědnost za milionové ztráty, které svými "poradenskými" pseudoradami naší obci způsobil pan Tvarůžek, a určení pravidel pro využívání infokanálu kabelové televize, který starosta bez jakékoliv kontroly zneužívá k šíření demagogických agitek proti těm, kteří se mu nějak znelíbí. Obecní zastupitelstvo však mé podněty vůbec neprojednalo (nikdo ani veřejně nepřečetl můj dopis a nikdo k němu konkrétně nevystoupil s jakýmkoliv názorem), místo toho jen uložilo obecnímu úřadu, aby mi na mé otázky odpověděl on.

O tom, jak "dobře" pracuje náš úřad svědčí, že jsem i přes urgenceonu odpověď dostal až za více, než 2 roky, a v té odpovědi navíc nebylo vůbec nic.Tedy nic podstatného či nového. Přestože existuje jistý Správní řád, který jednak říká, za jak dlouho by měl být takový dopis úřadem vyřízen (a spíše to tam bude uvedeno ve dnech, než v rocích), tak také radí, co je důležitého u dokumentů, které odcházejí z úřadu - např., že musí být vše přesně (starostovi nevadí, že se spletl v datu o dva roky) a doplněno naprosto konkrétnímu údaji - tedy např. kdy došlo k údajnému převodu akcíí, které konkrétně zastupitelstvo (číslo usnesení) se mělo zabývat infokanálem kabelové televize (takové usnesení však neexistuje - zastupitelstvo to nikdy veřejně neprojednávalo), atd. - náš pan starosta onen Správní řád tedy zřejmě vůbec nezná.

Více pravdy o zákulisí kšeftíků s panem Tvarůžkem jsem se tak opět nedozvěděl, a z oznámení, že si na obecní kabelovce bude starosta řádit neomezeně dále, taky radost nemám. Když už mi ale stejně starosta nechtěl nic prozradit, proč mi i to ty více, než dva roky tajil?
04.02.2004
?subject=Zatloukat, zatloukat, zatloukat!'>Jaromír Suchý


přístupů: 6916    diskusních příspěvků: 3    poslední: 25.03.2009 16:28:11


© Jaromír Suchý 1999 - 2014