Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Další pěkný "úspěch" paní Smejkalové

Radnice v Okříškách v minulosti udělala docela dost užitečného pro rozvoj internetu u nás na vsi tím, že byl už dávno za relativně rozumnou cenu součástí nabídky místní kabelové televize. Bohužel obdobnou "osvícenost" radní už neprojevili dále - např. při výběru svých zaměstnanců, konkrétněji pracovnice místní podatelny, která zřejmě dosud nemá sebemenší tušení jaké výhody a úspory elektronická komunikace poskytuje.

Když jsem se jí minulý týden zeptal, proč mi poslala potvrzení o přijetí mého digitálně podepsaného emailu místní elektronickou podatelnou až necelé tři pracovní dny poté, co můj email na podatelnu přišel, odpověděla mi (jistě popravdě), že: "z důvodu zastupování dovolené a nutnosti věnovat se především občanům, kteří přišli na matriku, podatelnu,czech point a pokladnu osobně nebylo možné přijmout elektronická podání dříve". (Podotýkám, že v onom případě nešlo o vyřízení mého podání, šlo jen o potvrzení jeho příjmu podatelnou, což je jen jedno jediné kliknutí myší)

Takže poučení pro všechny - pokud chcete něco na radnicích (ano, množné číslo slova radnice je správné, protože během pár dnů budeme mít skutečně radnice dvě - jednu stávající a k ní její detašované pracoviště hned vedle prasečáku zemědělského družstva, jak už jsem o tom před rokem psal) zavčas vyřídit, vezměte si raději dovolenou a zajděte se na paní Smejkalovou pěkně usmát osobně - budete mít před těmi, kteří (naivně) chtějí urychlit a zjednodušit vzájemnou komunikaci pomocí (digitálně podepsaných) emailů nejméně dva až tři dny náskok!

Samozřejmě ale záleží i na úhlu pohledu: vždyť ještě vloni v létě potřebovala paní Smejkalová na přesně tentýž úkon - tedy jedno kliknutí myší jako potvrzení o příjmu elektronického podání oficiální podatelnou Okříšek - celých 9 dnů (a ještě mi k tomu s neomalenou drzostí jí vlastní dopsala, že můj digitální podpis neuznává jako platný), takže když to teď zvládne za tři a navíc dokonce i bez blábolu o neplatném digitálním podpisu, je to jistě úspěch! A za ještě větší úspěch považuji i to, že v tomto případě pochybení svého úřadu uznal i pan starosta a slíbil mi, že by se snad situace propříště měla zlepšit:

dopis j.kula 21.8.2009

27.08.2009
?subject=Další pěkný "úspěch" paní Smejkalové'>Jaromír Suchý


přístupů: 5392    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014