Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Já nic, já muzikant - to všechno oni, radní Okříšek...

tvrdí teď pan Ryšavý na svou obranu poté, kdy jsem jen veřejně připomenul to, že nedodržel svůj slib obnovy diskuzního fóra na stránkách Okříšek současně s jejich novým vzhledem.

Samozřejmě mu děkuji za - byť hodně opožděné - kritické postřehy ke starším textům a protože ve Voříškovi nestojím o jakékoliv nepřesnosti, na základě jeho připomínek jsem všechno již dnes upravil tak, aby s příslušnými formulacemi mohl teď být zcela spokojen i on sám - jen o stěhování radnice k prasečáku napíšu raději úplně znova zvlášť.

Docela mě ale překvapuje a příliš v jeho reakci nerozumím tomu, z čeho vyvozuje, že ho prý "opravdu nemám rád a dávám to všemi způsoby najevo". Nepopírám, že občas kritizuji nějaké jeho naprosto konkrétní prohřešky, ale s tím on musí jako profesionální politik přece počítat...

Naopak když dělá něco lépe, než ostatní, velmi rád jej pochválím - opakovaně jsem o něm třeba psal, že provozování jeho osobního webu www.zdenekrysavy.cz je skvělá věc - v Okříškách není žádný jiný politik, který by se takhle příkladně otevřeně veřejně presentoval a málokde jinde má člověk možnost nahlédnout detailněji pod pokličku toho, co všechno se vlastně vaří v kotlíku polévky, kterou nám sociální demokracie servíruje.

Navíc kdybych jej fakt neměl rád, tak o něm přece jen nebudu někam psát na internet, ale už dávno udělal něco opravdu účinného: třeba bych na něj za jeho průšvihy na naší radnici, které možná už překračující hranice jinak naší justiční mafií běžně tolerované papalášské poklesky, podal trestní oznámení pro možné podvody a zneužívání pravomoci veřejného činitele - to jsem přitom nikdy neudělal.

Je ale možné, že je chyba i ve mně, protože asi svoji občasnou přízeň k panu Ryšavému neumím dát najevo tak prostě, jednoduše a srozumitelně, aby to pochopil i on. Před pár lety jsem si třeba nechal vyrobit trička s logem Voříška a pan Ryšavý jako jeho věrný a pozorný čtenář byl prvním, koho jsem jím tehdy chtěl obdarovat. Myslíte, že z toho měl radost? Kdepak, přirovnal to tehdy tuším k atentátu.

Pojďme ale raději zpět k  poslednímu literárnímu pokusu pana Ryšavého, kterým reagoval na to, že se mi nelíbilo nesplnění jeho loňského slibu. Tentokrát je jeho příspěvek zvlášť půvabným důkazem toho, čím se sám občas hrdě chlubí: že své bohaté životní zkušenosti získává především při vymývání mozků na stranických školeních ČSSD. Jedině tam ho mohli naučit, že když bude někdy někde na něco reagovat, zásadně se musí vyhýbat podstatě původního problému, a zabývat se pouze bezvýznamnými detaily, či snahou převést řeč na to, co s originálem nemá vůbec nic společného. A jde mu to skvěle!

V úvodu jsem se třeba zmínil, že se v době psaní mého příspěvku muselo psát před adresou okrisky.cz ono naprosto zbytečné www - relikt, který každému zdarma pomůže odstranit i ten nejmizernější poskytovatel webhostingu. Ale buď se panu Ryšavému na onu službu pro náš obecní web podařilo najít tak unikátní firmu, která to neumí, anebo to sám coby správce obecního webu po ní nikdy nechtěl. Místo toho, aby se zamyslel nad tím, jak onen nedostatek obratem odstranit, spekuluje raději naprosto zbytečně o tom, že obecní web Okříšek neexistuje přes 10 let, jak jsem psal já, ale jen 7,5 roku, takže mám podle něj pravdu jen ze 75%. Kouzlo nechtěného je, že si přitom sám krásně naběhl na vlastní vidle - v databázi registrátora českých domén *.cz si kdokoliv může přečíst, že doména okrisky.cz byla zaregistrována v březnu 1999. Ve skutečném provozu byly stránky brzy poté (připravoval je pan Tomáš Března), je to tedy právě oněch 10 let a něco, jak jsem psal. Snadný důkaz o tom, že stránky existovaly už před rokem 2002 je např. v "internetové knihovně" - první záznam je sice až z roku 2000, ale řadu měsíců trvá, než onen webarchiv nějaké stránky vůbec do svého sledování zařadí.

Dále poněkud opožděně mj. reaguje na můj příspěvek o "léčení" zdravotnictví na Vysočině drogou s názvem ČSSD. Jeho podstatou bylo, že na Vysočině je v nemocnicích zoufalý nedostatek doktorů a tím, že si jeden z nich šel hrát na hejtmana, se stav ještě zhoršil (mimochodem od té doby je situace ještě kritičtější - zatímco tehdy "rodná" pelhřimovská nemocnice hejtmana Běhounka sháněla "jen" 3 doktory, dnes už jich postrádá dokonce 11 - volejme BRAVO ČSSD za to, co dokázala za pouhých 9 měsíců opravdu originálního "léčení zdravotnictví" na Vysočině!!!).

Než konkrétní reálné problémy zdravotnictví je pro pana Ryšavého jistě mimořádně důležitější otázkou např. to, že oranžové růže, jaké se tehdy objevily coby výzdoba okolí volební místnosti v Okříškách, tady nerozdával "celý den" (tj. podle něj když někdo dělá něco "celý den", musel by to zřejmě dělat celé 24 hodiny), ale jen půlhodinu, resp. hodinu a půl, takže mám pravdu jen ze dvou procent. To mě ale opravdu načapal na hruškách!!!

V textu o výsledcích sčítání dopravy panu Ryšavému vůbec nevadí, že je naše radnice naprosto bezdůvodně půl roku před veřejností tajila, přestože starosta slíbil jejich zveřejnění. Trápí ho, že jsem si 10.11.2008 o našich radních dovolil napsat: "... nejvykutálenější z nich dokonce prožívá nefalšovanou extázi z toho, jak úspěšně kolaboruje s komunisty na hejtmanství Vysočiny..." a upozorňuje, že první schůze krajského zastupitelstva byla až 14.11.2008, takže píše "Těžko jsem tedy mohl už čtyři dny předtím na hejtmanství cokoliv dělat".

Jen ten největší prosťáček si ale může myslet, že nějaké koalice se uzavírají a funkce rozdávají přímo až na prvním zasedání krajského zastupitelstva. ČSSD se sama ještě před napsáním mého článku dokonce přímo slovy pana Ryšavého na svých internetových stránkách chlubila tiskovou zprávou, která byla obratem ve všech regionálních médiích, že dne 6.11.2008 podepsala s KSČM krajskou koaliční dohodu, která panu Ryšavému zajistila ono příjemné křesílko. Být já na místě jediného člena ČSSD v krajském zastupitelstvu, který nemá vysokoškolské vzdělání a neměl by z tohoto důvodu jinak např. ve státní správě moc nadějí na nějaké místo s rozhodovací pravomocí, a vrcholem jehož předchozí praxe jsou především dlouhá léta strávená poponášením cizích aktovek a olizováním stranických známek, bych určitě při zněkolikanásobení platu za funkci bez jakékoliv viditelné zodpovědnosti prožíval nefalšovanou extázi. Ale plně respektuji, že pan Ryšavý zřejmě onen pocit náhlého štěstí zřejmě vůbec nezaznamenal. Třeba měl naopak každodenní těžké deprese z toho, když po volbách nečekaně zjistil, že krajští úředníci, se kterými se bude setkávat, na rozdíl od něj o oboru, ve kterém pracují, něco skutečně ví, a proto i ona formulace o nefalšované extázi už z původního textu vypadla.

Ale ať se v tom všem nakonec sám taky nezamotám - šlo mi přece o diskusní fórum na stránkách Okříšek...

Byl to výhradně sám pan Ryšavý, kdo loni v srpnu naprosto dobrovolně veřejně slíbil:
"Rada městyse proto rozhodla o dočasném zastavení provozu diskusního fóra a o změně jeho fungování. To bude řešeno společně s připravovanou rekonstrukcí webové stránky v závěru letošního roku. Jednou z uvažovaných variant je tzv. moderované fórum, kdy zaslané příspěvky zveřejňuje administrátor, druhou možností je aktivní přístup pouze pro registrované uživatele."

Ať to čtu jak chci, jsou tam uvedeny jen dvě možnosti: moderované fórum, anebo přístup pouze pro registrované uživatele. Nikde není zmíněno nic o absolutním zrušení diskusního fóra (tedy pokud nebudeme cynicky dávat do souvislosti "dočasnost" zrušení diskusního fóra s dočasností pobytu sovětských okupačních vojsk u nás, což by zřejmě smysl dávalo - zvlášť teď, když pan Ryšavý na kraji kope i za komunisty)

Teď píše:
"Při schvalování projektu, podávaného do Fondu Vysočiny, proběhla na radě debata, zda jeho obnovení přinese skutečné zlepšení komunikace s veřejností a zvýšení kvality webu odpovídající nabídkové ceně 9 520 korun. Výsledkem bylo, že ne a rada městyse (tedy ne pouze Zdeněk Ryšavý) schválila podání projektu bez modulu diskusního fóra. Taková je skutečnost a ať čtenář sám posoudí, jestli jsem lhal."

Nejspíš to pan Ryšavý přes tolik let strávených ve funkci obecního radního fakt neví, ale jednání rady městyse jsou neveřejná, proto to jediné, z čeho jsem mohl vycházet, jsou oficiální výstupy v podobě usnesení rady - v žádném z těch od srpna 2008 do srpna 2009 ale není ani slovo o tom, že by rada "schválila podání projektu do Fondu Vysočiny bez modulu diskusního fóra". Ze dne 18.12.2008 je pouze zmínka "Rada schvaluje smlouvu s krajem Vysočina o podpoře projektu "Modernizace webové stránky Okříšek z Fondu Vysočiny." Jakékoliv uzavřené smlouvy radnice v Okříškách "přirozeně" nezveřejňuje a "dočasnost" zrušení diskusního fóra v textu pana Ryšavého z loňského srpna jsem si přece nevymyslel já, nicméně raději teď upravuji i formulaci, že diskusní fórum nezrušil pan Ryšavý, ale obecní rada...

Vyplývá z toho všeho ale jeden zásadní logický závěr: až bude komukoliv z vás, milí čtenáři, někdy pan Ryšavý ještě něco slibovat, nezapomeňte se jej vždycky současně zeptat, kdože ten jeho slib bude ve skutečnosti za něj plnit, abyste věděli, po kom vlastně jej máte v případě nesplnění v budoucnosti vymáhat!

Alespoň jsme se tak dozvěděli dosud přísně tajnou informaci, že na stránkách Okříšek nemůže být diskusní fórum výhradně z toho důvodu, kolik by stálo (bylo by to ve skutečnosti možná ještě méně, protože část by mohla pokrýt dotace z Fondu Vysočiny). Ono se ale dostatečně (technicky) kvalitní diskusní fórum (s moderátorskými funkcemi, které zmiňoval pan Ryšavý), dá pořídit i zadarmo na některé z těch veřejných (např. na lopuch.cz), kde by stačilo jen založit novou, klidně i na onom serveru jinak neviditelnou, místnost pro Okříšky a na stránky Okříšek na ni dát jen odkaz.

Ale i za těch 9 520 korun - v obecním rozpočtu naprosto nepatrnou částku v řádu desetin promile, kterou by mohli radní lehce i navíc získat např. jen kdyby dvakrát či třikrát kdykoliv za slunečného dopoledne navštívili okříšské "náměstysí" a načerno prodávající trhovce skásli o obecní vyhláškou stanovený poplatek za zábor veřejného prostranství - mohla naše radnice za hubičku získat rychlou zpětnou vazbu od občanů na svoji činnost, občané pocit, že radnici jejich názory zajímají a jeden místní jyrkofil by splnil svůj slib a nikdo ho nemohl označovat za lháře. To si jeden opravdu říká jaká sešlost prosťáčků to tu naši radnici vede, že jí nedocházejí ani takovéto nejelementárnější souvislosti?
19.09.2009
?subject=Já nic, já muzikant - to všechno oni, radní Okříšek...'>Jaromír Suchý


přístupů: 5488    diskusních příspěvků: 0


© Jaromír Suchý 1999 - 2014