Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Komentáře

Žijeme v Okříškách nebo Kulovičkách?

Starosta Okříšek Josef Kula asi závidí Štěpánu Marešovi zvýšenou pozornost médií v poslední době (Štěpán, "pachatel" onoho billboardu s upřímně to myslícím Bin Ladinem, je shodou okolností také z naší obce), proto minulý týden vyrazil v plné zbroji do boje. V rozhovoru pro regionální přílohu MF Dnes vypálil ze své duševní "kulovnice" natvrdo kulovinu nejtěžšího kalibru: snaží se čtenáře tohoto deníku přesvědčit, že největší morová rána, která by teď mohla Okříšky postihnout, by byla, kdyby pro tranzitní dopravu na trase Třebíč - Jihlava měl současný (či mírně pozměněný) průtah Okříškami nedejbože v budoucnu nahradit krajem Vysočina navržený, prosazovaný a financovaný úplný obchvat obce.

MF Dnes 6.12.2004

MF Dnes 6.12.2004

(kliknutím na obrázky se vám text zobrazí v čitelné podobě v novém okně)

Mimo důchodčína, památníku na počest ruské okupace, za měsíčního úplňku vřeštící dřevařské pily, poldrovitých pyramid a neviditelné památné lípy, tak budeme mít něco dalšího, kvůli čemu stojí za to ten náš skanzen totalitního křupanství navštívit jako turistickou atrakci: kulovinami chráněný posvátný průtah obcí! Jsme totiž určitě jediná obec v České republice, kde by některý z jejich oficiálních představitelů chtěl naprosto vážně místo klidného a bezpečného místa k životu vidět raději více mrtvolek dětí pod koly aut u školy, od silničního prachu černá jablka na stromech a občany neustále stresované z hluku a smradu frekventované automobilové dopravy.

Josef Kula samozřejmě sám nebydlí vedle hlavního tahu, kde nekonečné šňůry aut a kamionů zamořují nejrůznějšími jedy okolí silnice, takže se mu lehce plácají do novin nesmysly o tom, jak celé Okříšky zplodiny z tranzitní dopravy milují a nikdo se jich nechce vzdát. Nedílnou součástí této jeho kuloviny je i obvyklé ničím nepodložené tvrzení, že by obchvat zruinoval řadu našich podnikatelů. Starosta samozřejmě nikdy žádnou velkou skupinu konkrétních údajně poškozených podnikatelů neuvedl a těžko by mohl.

Na hlavním tahu jsou sice dvě restaurace, ale ty vlastní či provozují lidé, kteří s Okříškami nemají vůbec nic společného (takže by místním podnikatelům v pohostinství naopak spíše pomohlo, kdyby právě ony zanikly), a i zaměstnanci oněch obou restaurací jsou většinou také odjinud, popř. v nich stejně dělají načerno.

Mimo hospod už zbývají na celém průtahu obcí jen 4 další podnikatelské provozovny, které by mohly být pro projíždějící řidiče zajímavé (opravdu nepředpokládám, že by např. nějakého cizince napadlo, že si při svém náhodném průjezdu obcí v naší spořitelně zřídí konto, že sem začne pravidelně chodit k zubaři, nebo že si právě v naší lékárně nechá namíchat léčivou mastičku, kterou mu předepsal jeho felčar): květinářství, u kterého se ale bohužel nedá ani bezpečně zaparkovat, vietnamský vetešník s asijským póvlem na hlavní křižovatce a bazar s železářstvím u kostela (patří jednomu majiteli). A to je vše!

Jen kvůli sporné a ničím nepodložené podpoře jednoho či dvou živnostníků z Okříšek by proto nechal náš "doživotní" starosta Kula nejraději zbytečně předčasně pochcípat několik set lidí, kteří kolem hlavního tahu bydlí! Po 14 letech ve funkci je už evidentně natolik duševně opotřebován, že si ani nepřipouští tvrdou realitu - že má neustále menší důvěru občanů (volby 1994 - 1032 hlasy, volby 2002 - 634 hlasy). Přestože mu tedy podstatně větší polovina voličů v posledních komunálních volbách tím, že jej nevolila, chtěla dát srozumitelně najevo, že jeho důvěryhodnost docela klesla, pan Kula neustále sebevědomě vydává své soukromé názory za postoj celých Okříšek.

Samozřejmě, že podivínů, kteří by sdíleli ropácké vize našeho starosty o prospěšnosti jedů z dopravy na spokojený život v naší obci, je jen menšina, a všichni, kdo kolem průtahu bydlí, si myslí zhruba totéž, co napsal našemu starostovi jako odpověď do MF Dnes jeden místní podnikatel, který je jak naschvál v Okříškách asi největším zaměstnavatelem:

MF Dnes 9.12.2004

(kliknutím na obrázek si jej můžete zvětšit)

Řešení, jak zabránit podobným dementním úletům pana Kuly pro MF Dnes, je přitom tak jednoduché a už jsem o něm tady kdysi dávno také psal: omezení na dvě funkční období by nemělo platit jenom pro presidenta, ale pro všechny významnější funkce - tedy samozřejmě i pro starosty. Do té doby asi opravdu nezbude, než se nějak vyrovnat s tím, že bohužel nežijeme v demokratické obci svéprávných občanů Okříškách, ale v bolševickými manýry ovládaných Kulovičkách.
15.12.2004
?subject=Žijeme v Okříškách nebo Kulovičkách?'>Jaromír Suchý


Poznámky a doplňující informace:
Na jednání zastupitelstva 16.12.2004 jsem se pana starosty ptal, kdože jsou všichni ti místní podnikatelé, kteří budou poškozeni realizací případného obchvatu . Odmítl na to odpovědět - je to asi tajné! Resp. jediný, koho uvedl, byla benzínová pumpa za obcí. To však nelze brát jinak, než jako žert, protože pumpa nepatří nikomu z Okříšek, ale firmě Čepro a.s., a navíc už stejně leží v sousedních Petrovicích.


přístupů: 6292    diskusních příspěvků: 2    poslední: 18.12.2004 08:11:53


© Jaromír Suchý 1999 - 2014